Netflix and chill pokračuje. Toto je TOP 10 filmov na Slovensku

  • Netflix sa stal nevyhnutnou súčasťou našich životov počas karantény
  • Toto je TOP 10 najsledovanejších seriálov a filmov na Slovensku
  • Ak si niektorý z nich náhodou prehliadol, určite to treba napraviť
Instagram/ lacasadepapel, cursed
  • Netflix sa stal nevyhnutnou súčasťou našich životov počas karantény
  • Toto je TOP 10 najsledovanejších seriálov a filmov na Slovensku
  • Ak si niektorý z nich náhodou prehliadol, určite to treba napraviť

Cursed

Nový seriál, ktorý tak trochu pripomína obľúbený Game of Thrones mal premiéru 17. júla. Okamžite sa stal populárnym a získal svojich fanúšikov. 

Seriál Cursed založený na knihe Toma Wheelera a Franka Millera rozpráva príbeh artušovskej legendy z pohľadu Nimue. Už od začiatku to vyzerá tak, že táto 10-dielna séria ti nedovolí vydýchnuť si. 

Hlavnou hrdinkou je mladá žena, ktorú si zahrá Katharine Langford z 13 Reasons Why. Tá oplýva tajomným darom, vďaka ktorému sa z nej stane mocná Pani z Jazera. 

Aj keď sa príbeh odohráva v dávnej histórii, po chvíľke zamyslenia prídeš na to, že jeho odkaz je v týchto dňoch až príliš aktuálny. Medzi témy, ktoré rieši patrí ničenie prírody, nezmyselné vojny alebo náboženský teror. 

MILF

Možno ide len o jednoduchú komédiu s povrchným sexistickým humorom, možno chcela režisérka ukázať, ako vyzerajú predpísané genderové úlohy naruby.

MILF patrí medzi tie filmy, ktoré svojou jednoduchosťou a ľahkosťou nastavujú spoločnosti zrkadlo aj bez toho, aby to bol prvotný zámer jeho tvorcov.

Tri kamarátky po štyridsiatke sa rozhodli užiť si spoločnú dovolenku. Na svoj vek vyzerajú dobre a keď zistia, že o ne majú záujem aj mladší muži, využijú to. Film je plný vtipných a trefných dialógov o sexuálnom živote a všetkom, čo ho sprevádza. 

Nečakaj žiadnu ťažkú zápletku, žiadny zvrat v deji, žiadne nepochopiteľné medziľudské vzťahy. Francúzska komédia je presne to, čo potrebuješ k letným večerom a relaxu. Priprav sa na 96 minút nenútenej zábavy. 

Dark Desire

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Oscuro Deseo aka Dark Desire (@darkdesire_netflix),

Erotické filmy v posledných rokoch našli svojich fanúšikov najmä medzi ženami. Dark Desire je ďalším 18 dielnym seriálom plným šteklivých scén. Okrem milostnej aféry ťa však čaká aj hra na psychológa a strhúce momenty, ktoré ti vyrazia dych. 

Seriál z mexickej produkcie je točený v španielskom jazyku. Už to samo o sebe je veľmi príťažlivé. Po skončení prvých 18 častí sa jeho fanúšikovia okamžite dožadovali ďalšieho pokračovania. Ak si ťa získa, určite sa medzi nich zaradíš aj ty. 

Alma je úspešná právnička a profesorka, odíde na dovolenku s kamarátkou, ktorá sa práve rozvádza. Na víkendovom pobyte si začne románik s 23-ročným Dariom. Z nevinného flirtu sa však stane problém na pokračovanie plný vášne ale aj nenávisti. Na Daria nemôže Alma zabudnúť aj keby chcela, stane sa totižto jej novým žiakom. 

Seriál plný erotiky, zakázanej lásky a vášne však sprevádzajú aj prvky trileru. Okrem vnútorného boja, ktorý zvádza Alma sama so sebou budeš svedkom aj smrti jednej z postáv. 

The Business of Drugs

Ak patríš k fanúšikom Breaking Bad, mohol by ťa zmýliť názov tohto seriálu. The Business of Drugs je americká séria dokumentov. 

Bývalá analytička CIA sa snaží pátrať po tom, ako funguje a prebieha výroba a predaj šiestich zákazaných návykových látok. Snaží sa tak pochopiť skutočný zmysel a dôsledok obchodu s drogami. 

Hlavnou snahou tvorcov je poukázať a upozorniť na to, ako vlády štátov v boji proti drogám zlyhávajú. Zároveň ti ponúknu aj úplne iný pohľad na Spojené štáty ako na krajinu, ktorú ovládajú veľké korporácie a korupcia. 

Seriál má šesť epizód, každá sa venuje jednej konkrétnej droge. Okrem toho, že je spracovaný naozaj profesionálne a odborne, ponúka ti aj neuveriteľne kvalitné zábery a pohľad na svet, do ktorého by sa nechcel dostať snáď nikto. 

The Old Guard

Len pred nedávnom Netflix vyšiel von s akčným filmom The Old Guard, už teraz fanúšikovia čakajú na jeho druhé pokračovanie. Film sa okamžite zaradil medzi najúspešnejšie v histórii Netflixu. 

Skupina nesmrteľných žoldnierov, ktorí prišli o svojich blízkych a rodinu už dlhé desaťročia žijú vo svete nekonečných vojen a trápenia. V priebehu času sa z nich stali vraždiace stroje. Okrem toho sa však snažia zlepšovať svet, bojujú proti teroristom a zachraňujú ľudí. 

Okrem perfektne zvládnutých akčných scén však nemusíš čakať veľké zvraty ani hlboké dialógy. Aj keď ich počas dvoch hodín zaznie viac než dosť, dôležitejšie sú akčné sekvencie, ktoré ťa postavia na nohy. 

Down to Earth with Zac Efron

Ide o ďalší dokumentárny počin z dielne Netflix. Tentokrát to však nie je nič ťažké na spracovanie. V tomto cestovateľskom dokumentárnom seriály cestuje Zac Efron po svete a spolu s odborníkom Darinom Olienom.

Vezmú ťa na rôzne miesta, do Francúzska, Portorika, Londýna, Kostariky, Peru, Sardínie alebo na Island. Spoločne rozoberajú nie len najkrajšie miesta, ktoré by mal každý navštíviť. Zameriavajú sa najmä na témy okolo životného prostredia, zelenej energie, trvalo udržateľných spôsobov života a prírody.

Aj keď si Zac Efron získal svojich fanúšikov, hromadia sa aj ohlasy ľudí ktorí z tejto snahy o environmentálny dokument nie sú moc nadšení. Podľa niektorých ohlasov ide skôr o prezentáciu samotného Efrona ako o snahu vzdelávať divákov. 

365 Days

Jeden erotický seriál z Mexika sme už spomenuli. Nedávno na Netflixe pribudol aj šokujúci film plný sexu a zvláštnych zvratov. Oveľa šokujúcejší je však pôvod krajiny, z ktorej pochádza. Poľsko je snáď jedna z posledných krajín, od ktorých by to niekto čakal.

Ide o sfilmovanie knihy s rovnakým názvom. Rozpráva príbeh Laury, úspešnej hotelovej manažérky, ktorej manželstvo je na pokraji rozvodu. Na dovolenke na Sicílii stretne mladého mafiána Massima, ktorý sa do nej nezamiluje. Unesie ju a 365 dní ju drží v luxusnej vile, kým sa doňho nezamiluje aj ona. 

Okrem orálneho sexu a drsných erotických scén nemá 365 Days čo ponúknuť. Ide o ďalšiu snímku, ktorá zľahčuje násilie na ženách a sexizmus a ponúka pohľad na chorý vzťah, ktorý vlastne ani nemôže existovať. 

Neprekvapia ťa žiadne zvraty v deji, hlboké dialógy ani pergfektné spracovanie. Ide o slabú kópiu Fifty Shades. Napriek tomu sa diváci dožadujú ďalšieho pokračovania. 

Dark

Prvá séria Dark si v roku 2017 získala toľko verných fanúšikov, že odvtedy vyšli von ďalšie dve série. Ide o kvalitne spracovaný počin, ktorý je miestami hrôzostrašný no zároveň pútavý. 

Dej sa odohráva v nemeckom mestečku Winden, ktoré umiera nudou. Po tom, ako však zmizne jedno z miestnych detí sa však všetko zmení. 

Obyvatelia mesta začínajú podozrievať jeden druhého, vidia v sebe cudzincov, únoscov a vrahov. Všetko sa oveľa viac zamotá v momente, keď si jedna z hlavných postáv seriálu všimne zvláštne súvislosti medzi zmiznutím spred 30 rokov a tým, ktoré sa odohralo teraz. 

Postupne dochádza k odkrývaniu zarážajúcich a temných tajomstiev, ktoré sužujú už tri generácie štyroch rodín. Ak budeš pozorným divákom, postupne ti do seba všetko po malých kúskoch zapadne. 

Warrior Nun

Tento seriál je niečo medzi hororom, fantasy a absurdnou drámou. Pri pohľade na mníšky s mečmi miestami nevieš, či sa smiať alebo plakať. 
 
Warrior Nun je príbeh o mníškach, ktoré bojujú proti pekelným temným silám. Hlavnou hrdinkou sa stane Avy, ktorá zomrela, no zrazu sa prebudí v márnici a zistí, že disponuje superschopnosťami, ktoré jej boli pridelené nešťastnou náhodou. 
 
Sama netuší ako, stane sa súčasťou starodávneho ráno a je predurčená na to, aby vyhrala boj s démonmi na Zemi. Miestami skutočne nezmyselný príbeh si buď zamiluješ, alebo vypneš už po pár minutách a nikdy viac nepustíš. Nič medzi tým ti neponúka. 
 

La Casa De Papel

La Casa de Papel sa stal fenoménom okamžite po tom, ako vyšla von prvá časť. Seriál sa stal zbožňovaným a obľúbeným zo dňa na deň a to nie len vďaka kvalitným hereckým výkonom ale aj scenáru, retrospektívnemu rozprávaniu, hlboký, dialógom a prekvapivým zvratom. 
 
Na začiatku bol geniálny plán záhadného muža a osem bláznov pripravených riskovať čokoľvek pre 2,4 miliardy. V priebehu pár minút obsadili Španielsku kráľovskú mincovňu a stali sa miláčikmi národa a aj divákov. A to natoľko, že im tvorcovia venovali až tri série. 
 
Ak ešte stále Money Heist nepoznáš, nastal ten najlepší čas. Hraničné situácie, humor a osobné vzťahy hlavných postáv ti v noci nedajú spávať. Do ich úlohy sa vžiješ natoľko, že sa budeš snažiť čo najlepšie zanalizovať ich psychiku a nepochopiteľné správanie.
 
Vzrušujúci pocit z lúpeže ešte viac umocňuje pôvodný španielsky dabing a perfektne zvolený hudobný podklad. Navyše, do samotného konca nebudeš vedieť, čo sa deje. A to ťa prinúti pozrieť si to znova.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech