Neuveríš, aké benefity poskytujú svojim zamestnancom známe svetové spoločnosti

  • Kým na Slovensku stále považujeme za benefit stravný lístok, zmluvu s plne zdokladovaným príjmom, či možnosť náhradného voľna v prípade nadčasov, niekde vo svete existujú firmy, ktoré považujú za benefity niečo celkom iné.
collagecomp
  • Kým na Slovensku stále považujeme za benefit stravný lístok, zmluvu s plne zdokladovaným príjmom, či možnosť náhradného voľna v prípade nadčasov, niekde vo svete existujú firmy, ktoré považujú za benefity niečo celkom iné.

Netflix

Zamestnancov tejto spoločnosti narodenie dieťaťa po finančnej stránke vôbec neohrozí. Každý má totiž právo na materskú alebo otcovskú dovolenku s tým, že Netflix mu počas jej prvého roka garantuje príjem, na aký bol zvyknutý.

Airbnb

Práca v Airbnb je pre väčších dobrodruhov. Spoločnosť totiž venuje každý rok v prepočte 1 800€ svojim zamestnancom na využitie akéhokoľvek ubytovania z ich ponuky. Vybral by si si? :-)

airbnb

Zdroj: filifiona.com

PwC

Nie každý vie, že súčasťou „amerického sna“ je aj to, že väčšina absolventov univerzít končí školu s dlhmi. Poplatky na štúdium sú totiž v Amerike naozaj veľké. PwC preto venuje svojim zamestnancom zaťaženým študentskými pôžičkami každoročne v prepočte 1 100€.

Burton

Benefit spoločnosti Burton síce neprekvapí, ale veľmi poteší. Spoločnosť totiž svojim zamestnancom poskytuje plne hradené sezónne skipasy. Skvelými sú aj tzv. snow days, kedy má zamestnanec právo vziať si voľno a ísť na svah v prípade, že nasneží.

Twitter

Ťažko povedať, ako by sa tváril zamestnanec Twitteru pri návšteve niektorej zo slovenských závodných jedální… Je totiž zvyknutý na vyšší štandard. Zamestnanci Twitteru majú počas pracovného času zabezpečené tri chody jedál. Akupunktúra po práci zdarma je samozrejmosťou…

twitter_cover

Zdroj: themexpert.com

Accenture

Accenture pociťuje silný záväzok voči právam komunity LGBT, čomu podriadila aj svoj skutočne neobyčajný benefit. Názor si utvor sám – zamestnanci majú nárok na plne hradenú operáciu zmeny pohlavia.

Walt Disney Company

Prejdime na tie rozprávkovejšie benefity. Walt Disney skutočné dbá na šťastie svojich zamestnancov, preto im poskytuje vstup zdarma do všetkých svojich zábavných parkov. K dispozícii sú aj zľavy na vlastné hotely, či na vlastný tovar.

Facebook

Mark sa nehrá. Čo by ste povedali na bonus 3 650€ v prípade narodenia dieťaťa? Nepredstaviteľné? Pre zamestnancov Facebooku je to ale samozrejmosťou.

facebook-privacy

Zdroj: theimaginativeconservative.org

Adobe

Vyzerá to tak, že Adobe si vzalo príklad z našich „celozávodných dovoleniek“. Celá spoločnosť totiž každoročne na 2 týždne zatvorí svoje dvere – v období Vianoc a v lete. Zamestnancom sa ale tieto dni z dovolenky samozrejme neukrajujú.

Google

Google s rodinami zosnulých naozaj súcití. V prípade úmrtia zamestnanca spoločnosť preplatí jeho rodine 50% jeho 10 ročného príjmu. Klobúk dolu.

Zdroj: fastweb.com, zdroj titulnej fotografie: mockupd.wordpress.com/cogniview.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK