Neuveriteľný rekord Slafkovského: Ako prvý tínedžer za 114 rokov spravil toto

• Juraj Slafkovský sa stal osamostatneným rekordérom
  • Je prvým tínedžerom v 114-ročnej histórii klubu so sedemzápasovou bodovou sériou
Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský, TASR/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Stredu Juraj Slafkovský oslávil, keď sa vyrovnal s rekordným počtom bodov v histórii Montrealu Canadiens. Neskôr, v noci zo štvrtka na piatok, si ešte polepšil a ujal sa rekordu len pre seba.

Stal sa prvým mladíkom za 114 rokov existencie klubu, ktorý v siedmich zápasoch za sebou získal body. Ako uvádza portál Sportnet, v zápase proti New Yorku Rangers dal jeden gól a na ďalší prihral.

Slafkovskému sa darí

Jonathan Quick inkasoval gól od Slafkovského v 37. minúte, keď znížil skóre na 2:4, čím dal Habs nádej. Avšak keď neskôr asistoval v 51. minúte a 27 sekundách, situácia vyzerala ešte horšie. Po jeho asistencii Caufield znížil na 4:7 a tento výsledok sa už do konca zápasu nezmenil.

Mladý Slovák znova strávil na ľade veľa času v prvej formácii. Hral 19 minút a 59 sekúnd, získal kladné bodovanie a vystrelil na bránu dvakrát.

V posledných dvoch zápasoch získal päť bodov. Počas svojej bodovej série v 7 zápasoch nazbieral 11 bodov a za posledný mesiac si udržal priemer viac ako bod na zápas s 14 bodmi v 12 zápasoch.

Bodoval aj Pospíšil a Černák

Martin Pospíšil tiež bodovo uspel. Po jeho asistencii Kadri otvoril skóre, ale Calgary prehralo so San Jose 3:6.

Pospíšil ukázal svoj charakteristický tvrdý štýl hry. Odohral 14 minút a 20 sekúnd, zaznamenal negatívne bodovanie, dve trestné minúty, dve strely na bránku, päť bodyčekov a jeden blokovaný pokus.

Erik Černák si v druhom zápase po sebe pripísal kanadský bod, keď pomohol pri góle do prázdnej brány. Vďaka jeho príspevku Bolts porazili Colorado 6:3.

Šimon Nemec tentokrát nebodoval, keď New Jersey prehralo doma s Los Angeles 1:2. Hral 15 minút a 29 sekúnd, dostal mínusový bod, vystrelil na bránu a zablokoval dve strely.

Tomáš Tatar tiež nezískal žiadne body v zápase, kde Seattle hral na ľade Bostonu, ale mohol sa radovať z významného víťazstva 4:1.

Najproduktívnejší hráči hviezdili

Connor Bedard sa po viac ako mesačnej pauze vrátil do hry v zápase medzi Pittsburghom a Chicagom, kde prispel asistenciou k jedinému gólu Blackhawks.

Napriek tomu sa z výhry radovali Penguins, kde Sidney Crosby zažiaril strelou svojho 30. gólu sezóny po dvanástykrát v kariére, čím prekonal klubový rekord Maria Lemieuxa s konečným výsledkom 4:1.

V súboji medzi Tampou Bay a Coloradom sa stretli dvaja z najproduktívnejších hráčov tejto sezóny. Nikita Kučerov, vedúci hráč v bodovaní, sa blysol dvoma gólmi a asistenciou k víťazstvu 6:3. Nathan MacKinnon, ktorý je hneď za ním, nezaostal a pridal dve asistencie.

Auston Matthews, najlepší strelec sezóny, tiež ukázal svoj talent v zápase, kde Toronto vyhralo nad Philadelphiou 4:3 v predĺžení, keď v priebehu ôsmich minút strelil hetrik. Chris Kreider z New Yorku Rangers tiež zažil večer s tromi gólmi.

Finančná injekcia pre športové kluby

Bratislavská Petržalka opäť finančne podporí najväčšie športové kluby. Šestnástim najväčším klubom, pôsobiacim na jej území, prerozdelí viac ako 219 700 eur. Zastúpenie majú rôzne športy – futbal, hokej, tenis, tanec či gymnastika. Dotácie schválili v utorok miestni poslanci.

„Doručených bolo celkovo 16 žiadostí. Všetkých 16 žiadateľov splnilo základné podmienky pre získanie dotácie podľa všeobecne záväzného nariadenia,“ konštatuje dôvodová správa.