Nevídaná starostlivosť japonskej pracovníčky letiska. Čistila batožinu, aby k cestujúcim prišla v čo najlepšom stave

  • Video zachytáva pracovníčku japonského letiska ako utiera batožinu cestujúcich predtým, ako si ju prídu vyzdvihnúť
  • Starostlivo skontrolovala akékoľvek nečistoty každej jednej batožiny
  • Zábery sa okamžite rozšírili prostredníctvom sociálnych sietí a zaujali ľudí po celom svete
dkn.tv
  • Video zachytáva pracovníčku japonského letiska ako utiera batožinu cestujúcich predtým, ako si ju prídu vyzdvihnúť
  • Starostlivo skontrolovala akékoľvek nečistoty každej jednej batožiny
  • Zábery sa okamžite rozšírili prostredníctvom sociálnych sietí a zaujali ľudí po celom svete

Možno je prinajmenšom zvláštne uvažovať o tomto počine ako o niečom príliš výnimočnom, no ak aj ty cestuješ aspoň občas leteckou dopravou, asi poznáš ten pocit, keď čakáš po prílete na svoju batožinu a bojíš sa čo i len tipnúť, v akom stave si ju vyzdvihneš. Škrabance, špina, prípadne viditeľné poškodenie ti na optimizme príliš nepridajú. Preto je pozitívnou správou aspoň to, že pokiaľ sa rozhodneš letieť do Japonska, tvoja batožina sa poteší kvalitnejšej starostlivosti.

Hoci dodnes nie je známe, o ktoré japonské letisko presne išlo, isté je, že video, ktoré zverejnila dnk.tv, zachytáva pracovníčku, ktorá sa pustila do utierania a čistenia batožiny cestujúcich ešte predtým, ako si ju prišli vyzdvihnúť. Zábery sa v krátkej dobe rozšírili prostredníctvom sociálnych sietí a vyvolali u ľudí po celom svete enormný záujem. Ten je spôsobený predovšetkým tým, že po ich zhliadnutí si ľudia začali vybavovať svoje negatívne skúsenosti, ktoré zažili v súvislosti so svojou batožinou na iných letiskách.

Minulý rok zarezonoval (nielen) britskou verejnosťou prípad, ktorý sa stal na letisku Luton vo Veľkej Británii. Video zachytáva dvoch pozemných pracovníkov letiska, ako bez mihnutia oka doslova prehadzujú batožinu z lietadla na vozík. Vôbec ich pritom netrápilo, že pár kúskov skončilo vyhodených aj pomimo.

K danému správaniu sa vyjadril aj hovorca spoločnosti Menzies Aviation, pre ktorú chlapíci pracovali: „Spoločnosť považuje bezpečnú prepravu batožiny cestujúcich za najdôležitejšiu vec. Správanie zachytené v danom videu je neprijateľné. Vyšetrovanie práve prebieha. Podnikneme kroky, ktoré sú potrebné na to, aby sa takéto správanie už neopakovalo a aby boli naše profesné normy v budúcnosti vždy prísne dodržiavané.“

Podobné prípady však nie sú žiadnou raritou. Na sieti YouTube sa nelichotivé videá objavujú stále častejšie. A hoci by letiská cestujúcich mohli akokoľvek ubezpečiť o maximálnej starostlivosti o ich batožinu, mal by si sa pre istotu zariadiť podľa seba, vykašľať sa na estetiku a svoj kufor si zabezpečiť proti prípadnému znehodnoteniu čo najlepšie a pomocou všetkých dostupných prostriedkov.

Zdroj: dailymail.co.uktravel.nine.com.au 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech