Nevieš, čo s víkendom? Prinášame ti prehľad toho najlepšieho, čo sa deje v Bratislave a jej okolí

  • Bratislava a jej blízke okolie je tento víkend nabitá akciami rôzneho druhu
  • V druhý septembrový víkend si je naozaj z čoho vyberať
Bratislava/StartitUp
archív Startitup
  • Bratislava a jej blízke okolie je tento víkend nabitá akciami rôzneho druhu
  • V druhý septembrový víkend si je naozaj z čoho vyberať

Slnečné víkendy sa nám už krátia a preto by si si mal dobre rozmyslieť, ako si ich užiť dosýta. Prinášame ti krátky prehľad, čo môžeš robiť v Bratislave a okolí tento víkend.

Food Fest Bratislava

Festival pouličného jedla s názvom Food Fest bude mať v Bratislave premiéru. Ak si milovník jedla a rád sa zabávaš, na tejto akcii nesmieš chýbať. Budú sa podávať tie najlepšie streetfoodove vychytávky a medzi nimi budú aj chalani, ktorí robia unikátne a pravé barbecue. Tešiť sa môžeš aj ďalšie prevádzky a bohatý program, akými budú súťaže a workshopy. Koná sa na Hlavnom námestí.

Viac čítaj TU>>>Slovenskému streetfoodu dali nový rozmer. Robia pravé americké barbecue

 

Vinobranie v Pezinku

Pezinské vinobranie je festival, ktorý sa koná vždy v tretí predĺžený septembrový víkend v uliciach centra Pezinku, teda od piatku do nedele. Do roku 2004 sa v ich zabezpečovaní striedali Pezinok s Modrou. Od uvedeného roku sa usporadúvajú v Pezinku každoročne. Dať si tu môžeš okrem vína aj množstvo gastronomických špecialít a užiť si tu bohatý kultúrny program.

View this post on Instagram

Super duper

A post shared by Lucia Gážiová (@luciagaziovaa) on

 

Fjúžn – Identity

Festival [fjúžn] organizuje Nadácia Milana Šimečku už od roku 2006 a toto podujatie sa postupne stalo jedinečným a najväčším multižánrovým a multikultúrnym podujatím zameraným na migráciu a cudzincov na Slovensku s celoslovenským, ako i medzinárodným významom.

Prekračuje rámec jedného druhu umenia a ponúka bohatý program zložený z koncertov, výstav, literatúry, divadla, filmu, workshopov, prednášok a prezentácií, diskusií, komunitných podujatí, či programu pre deti.

Gepostet von FolkLab am Montag, 9. September 2019

 

Trh – Piac – Markt

Trh v Starej tržnici ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z krajín vzdialenejších. Kúpiť si tu môžete sezónne ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo, cukrovinky a iné delikatesy čí nápoje.

Trh dopĺňa sprievodný program – pravidelné burzy, divadelné predstavenia pre deti, ako aj rôzne príležitostné tvorivé dielne a prednášky a chutné obedy v komunitnej kuchyni. Divadelné predstavenia pre deti sa počas trhu konajú vždy o 11:00 a vstup je zdarma.

Dobrý trh na Panenskej a Podjavorinskej

Panenská ulica vďaka Dobrému trhu ožíva raz v roku. A dobrá správa, tento rok sa podujatie rozšíri aj na ulicu Podjavorinskej. Tentokrát sa bude konať v nedeľu a tešiť sa môžeš na otvorené dvory, koncerty, workshopy, diskusie o mestách, ale aj pol kilometrový trh s tým najlepších slovenským tovarom.

Gepostet von DOBRY TRH am Montag, 5. August 2019

 

Vinobranie v Rači

Račianske vinobranie má svoju dlhoročnú tradíciu spojenú s kultúrno-spoločenským podujatím. Nemožno pochybovať o tom, že ide o najnavštevovanejšie podujatie hlavného mesta Bratislavy a návštevníkov tu z roka na rok pribúda viac a viac. Dôvodom účasti je nielen ochutnávka kvalitných vín račianskych vinárov, dobrého burčiaku a výdatných pokrmov, ale je to vhodný priestor na stretnutie sa so svojimi známymi či priateľmi.

Family Fest Summer 2019 v Novej Cvernovke

Pokračovanie Family Festu bude tento rok zakončením leta. Po rokoch v Kolárove a Smoleniciach sa podujatie vracia naspäť do Bratislavy.

Predbežne sa môžeš tešiť na „rodinnú“ stretávku a 14 kapiel. Okrem oper air stageu a main stageu sa môžeš tešiť aj na afterparty v réžíí Nightcall & KOBRA GANG. Súčasťou programu budú aj prednášky, game zóna a tatoo zóna.

Bratislavské korunovačné slávnosti

V sobotu vyrazí z Bratislavského hradu o 13.00 hod. Korunovačný sprievod, ktorý sa po trase vedúcej ulicami Starého Mesta vráti späť na Bratislavský hrad. Do sprievodu, ktorý bude niesť repliky korunovačných insígnií, sa môžu zapojiť aj okoloidúci.

Po dvojhodinovej trase bude na hrade pripravený program, ktorého súčasťou budú ukážky výcviku dravých vtákov a nočných sov, dobová módna prehliadka, šermiarske vystúpenia a rozprávky pre deti.

V nedeľu bude záverečný program patriť Korunovačnému koncertu, ktorý sa uskutoční na Primaciálnom námestí o 17:00 hod. s hudobným vystúpením Speváckeho zboru mesta Bratislavy a Cappellou Istropolitana.

Zdroje: Trh-Piac-Markt,Cinematik ,Festival, Food Fest, Račianske vinobranie,Pezinské vinobranie, Nová Cvernovka, Bratislavské korunovačné slávnosti, Dobrý trh

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech