New York dekriminalizoval rekreačné užívanie marihuany

  • Guvernér prehlásil, že v budúcnosti podnikne kroky k úplnej legalizácii
  • V Európe je momentálne 9 krajín, ktoré marihuanu dekriminizovali
  • Guvernér prehlásil, že v budúcnosti podnikne kroky k úplnej legalizácii
  • V Európe je momentálne 9 krajín, ktoré marihuanu dekriminizovali

Amsterdam by podľa The Hill mohol po novom prísť o svoju jedinečnosť coffee shopov a vône marihuany na každom kroku. Jej rekreačné užívanie dekriminalizoval z radu mnohých aj New York.

V Európe je tráva dekriminalizovaná vo viacerých štátoch, no nikde nieje legalizovaná. Môžeš ju užívať pre svoju osobnú spotrebu v malom množstve. Ak ťa policajti prichytia s jointom, alebo menším obnosom vo vrecku, vyriešia to väčšinou pokutou.

Málo ľudí vie, že problém nastáva vtedy, keď ťa prichytia pri predávaní jointa niekomu inému. Čin už nieje považovaný za priestupok, ale je braný ako dílovanie, za čo sa chodí do basy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#cannabis #marihuana #marijuana #_m_arihuan_a_ #cz #top #mega #best #joint #joints #green #420

Príspevok, ktorý zdieľa @ marihuana_earth,

Marihuana je dekriminalizovaná v Rakúsku, Chorvátsku, Estónsku, Taliansku, Luxembursku, na Malte, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a v Portugalsku. Práve Luxembursko pred pár mesiacmi prehlásilo, že sa chce stať prvou európskou krajinou, ktorá ju legalizuje.

Viac čítaj tu >> Táto krajina legalizuje marihuanu ako prvá v Európe

Štát New York s rovnomenným najväčším mestom Spojených štátov amerických taktiež nechce za prechovávanie malého obnosu marihuanny posielať ľudí do väzenia. Guvernér chce užívateľov nanajvyš pokutovať, no v budúcnosti trávu úplne legalizovať.

Užívatelia boli dlho ovplyvňovaní zákonmi na marihuannu a dnes s touto neprávosťou skoncujeme raz a navždy,“ hovorí v svojom stanovisku guvernér Andrew Cuomo.

Ďalej chce vyčistiť trestné registre všetkým osobám, ktoré boli v minulosti odsúdené za rekreačné užívanie marihuanny. V spojených štátoch má už úplne legalizovanú marihuanu jedenásť štátov a v šestnástich vrátane New Yorku dekriminalizovanú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

**** the poleece

Príspevok, ktorý zdieľa QUỲNH CHI (@chikuynh),

Je zaujímavé pozorovať, ako sa štáty po celom svete stávajú čoraz viac liberálne zmýšľajúce v otázke marihuany. Brno je druhý Amsterdam a po novom aj Viedeň či New York. Čo by spravila dekriminalizácia u nás?

Viac čítaj tu >> Čo veľkomesto, to iná aróma. Toto sú typické pachy svetových miest vrátane Bratislavy či Brna

Možno by bolo menej alkoholikov, zlepšila by sa ekonomika v krajine alebo by sa nestalo vôbec nič. To sa však zatiaľ nemáme ako dozvedieť. Snáď o pár rokov.

Viac čítaj tu >> Kanada splatila všetky svoje dlhy v priebehu 24 hodín. Pomohla jej legalizácia marihuany

Zdroj: The Hill

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech