Nezadlž sa kvôli kúpe bytu na Slovensku. Za smiešnu sumu môžeš vlastniť privátny ostrov v Nikarague

  • Súkromný ostrov v Nikarague čaká na svojho vlastníka
  • Ostrov Iguana má vlastnú vyhliadkovú vežu, dom s tromi spálňami či mólo
Pohľad na celý ostrov a mólo na ostrove
Ilustračný obrázok, Reprofoto/Private Islands
  • Súkromný ostrov v Nikarague čaká na svojho vlastníka
  • Ostrov Iguana má vlastnú vyhliadkovú vežu, dom s tromi spálňami či mólo

Mnohí ľudia sa často snažia zhromaždiť dostatok peňazí na kúpu vlastného domu či bytu, no cena nehnuteľností je v súčasnosti v mnohých regiónoch ohromujúca.

Čo ak by sme ti ale povedali, že existuje aj iná možnosť investície, ktorá je nezvyčajná a zároveň fascinujúca? Teraz si za neuveriteľne nízku cenu môžeš kúpiť vlastný privátny ostrov v Nikarague.

V súčasnosti existuje v okolí Nikaraguy množstvo ostrovov, ktoré sú na predaj za pomerne nízke ceny. Niektoré z nich sú dokonca dostupné za sumy, ktoré by si nikdy ani nepredpokladal.

Pozri sa na to, za akú cenu si môžeš kúpiť ostrov s vlastnou vyhliadkovou vežou, domom s tromi spálňami a vlastným mólom.

Tropický raj na predaj

Nikaragua je fascinujúca stredoamerická krajina, ktorá sa môže pýšiť mnohými prirodzenými a kultúrnymi krásami. Svojou rozmanitosťou prírodných scenérií ponúka návštevníkom úchvatné pláže, tajomné sopky, husté dažďové pralesy a čarovné koloniálne mestá. Mnoho ľudí túži po dovolenke v tomto tropickom raji, no málokto si uvedomuje, že je tu aj možnosť stať sa majiteľom takejto krásy.

Ostrov Iguana sa nachádza približne 19 kilometrov od pobrežia Bluefields v Nikarague. Ako informuje portál Private Islands, tvoj môže byť už za 441 256 eur.

Tento ostrov ti ponúka viac ako 20-tisíc metrov štvorcových zahalených v kokosových palmách a banánovníkoch pre maximálne súkromie. Okrem toho ti je k dispozícii aj dom s tromi spálňami a dvoma kúpeľňami s verandou, jedálňou, barom a obývacou izbou, plus ubytovanie pre personál na druhej strane ostrova.

Okolo celého pozemku sa kľukatí promenáda, ktorá ti umožňuje pokojné prechádzky medzi palmami a listami rôznych stromov a rastlín, ktoré sú domovom migrujúcich motýľov. Výhľad cez oceán priamo na dažďové pralesy umožňuje 28-metrová vyhliadková veža.

Sebestačné a bezpečné miesto

Táto časť Nikaraguy, kde sa ostrov nachádza, zarába predovšetkým na rybolove. Okolité útesy lákajú aj nadšencov potápania a šnorchlovania. 

S ostrovom prichádza aj spoľahlivý dlhoročný personál, ktorý je ochotný zostať s novými majiteľmi. K sebestačnosti ostrova Iguana prispieva záložný generátor, záchytný systém a septik – nádrž, ktorá slúži na zachytávanie a prečisťovanie odpadových vôd sedimentáciou kalu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa V i c k i ☀️🧿 (@vickisapountsis)

K dispozícii je na ostrove aj televízia, internet a mobilné služby. Blízkosť k pobrežiu Bluefields, ktoré má najväčšie populačné centrum na východnom pobreží Nikaraguy, značí, že dostupnosť k zásobám je mimoriadne jednoduchá.

Ostrov Iguana sa nachádza bezpečne pod pásmom hurikánov s príjemnými celoročnými teplotami. Strach nemusíš mať ani z bodavého hmyzu, pretože na tomto mieste ho nie je tak veľa.

Vynikajúci zdroj príjmov

Ako informuje portál BusinessInfo.cz, profil Nikaraguy ako krajiny je stále na vzostupe vďaka systému, ktorý nezdaňuje príjmy zo zahraničných zdrojov, rastúcemu počtu cestovateľov a predovšetkým aj vďaka nízkym životným nákladom.

Na ostrov sa môžeš dostať vďaka početným letom do hlavného mesta Nikaraguy, odkiaľ je to potom už iba 45-minútový skok lietadlom do Bluefields na transfer loďou na ostrov Iguana. Ostrov má navyše plochu, vhodnú na vybudovanie heliportu, čo by čas prepravy ešte viac skrátilo.

Dom na ostrove v Nikarague
zdroj: Screenshot/Private Islands

So svojou dobre udržiavanou infraštruktúrou a nízkymi mesačnými poplatkami za údržbu by sa ostrov Iguana mohol jednoducho premeniť na útočisko pre organizáciu alebo na zdroj príjmov z prenájmu s konkurencieschopnejšími sadzbami, ako iné ostrovné oblasti Nikaraguy.

Súčasný majiteľ ostrova znížil nedávno jeho cenu a všetky rozumné ponuky plánuje dôkladne prehodnotiť.

Zdroje: Private Islands, BusinessInfo.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá