Nezaočkovaní riskujú životy, nechcú vakcínu ani sa liečiť „americkými liekmi“. Pribudlo 689 prípadov

  • Za včerajší deň pribudlo 689 nových prípadov koronavírusu
  • Ukazuje sa, že pacienti vo svete sú čoraz agresívnejší. Viacerí z nich odmietajú liečbu liekom americkej spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals
očkovanie COVID vakcina
Unsplash/Towfiqu barbhuiya
  • Za včerajší deň pribudlo 689 nových prípadov koronavírusu
  • Ukazuje sa, že pacienti vo svete sú čoraz agresívnejší. Viacerí z nich odmietajú liečbu liekom americkej spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 689 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov, informuje NCZI. Včera bolo ukončených 6 584 RT-PCR vyšetrení. Ďalších 120 ľudí malo pozitívny antigénový test.

V nemocniciach je hospitalizovaných 501 pacientov, za uplynulý deň pribudol 1. U 398 z nich bol COVID-19 potvrdený. Na JIS máme hospitalizovaných 55 ľudí, na pľúcnej ventilácii 45. Nepribudli žiadne úmrtia na koronavírus. 

💉 Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 437 352 za predchádzajúci deň pribudlo 330 očkovaných. Druhú…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Sunday, September 26, 2021

Ako ďalej uvádza NCZI, z hospitalizovaných je 16,78 % pacientov plne zaočkovaných.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 721 027 . Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Prvou dávkou sa dalo zaočkovať 330 ľudí, pribudlo 446 plne zaočkovaných.

Liek, ktorým sa liečil aj Trump

Ako informuje TASR, v novembri 2020 schválili v USA na núdzové použitie liek REGN-CoV2, ktorý sa využíva na liečbu pacientov s COVID-19. Stojí za ním americká spoločnosť Regeneron Pharmaceuticals. Ako uvádza Reuters, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporučila daný liek podávať ľudom, ktorým hrozí vysoké riziko hospitalizácie. 

V Izraeli sa danej liečby okamžite „chytili“. „Akonáhle sme dostali zelenú na používanie Regeneronu, riadiace centrum pracovalo na nájdení vhodných kandidátov na liečbu,“ uviedol pre Times of Israel lekár Erez Carmon.

Dal by si sa očkovať proti COVID-19?

Izrael začal liek REGN-CoV2 poskytovať najmä nezaočkovaným pacientom. Argumentoval to tým, že práve u danej skupiny hrozí väčšie pravdepodobnosť zhoršenia vývoju. Ukázalo sa však, že nezaočkovaní pacienti liečbu liekom REGN-CoV2 odmietajú. 

Zaočkovaní sú ochotnejší podstúpiť liečbu

Liečba mala byť ponúknutá 7 nezaočkovaným pacientom, len jeden z nich sa ju však rozhodol podstúpiť, ostatní liečbu odmietli. Times of Israel s odvolaním na Zdravotný fond ďalej uvádza, že liek bol ponúknutý aj dvom zaočkovaným pacientom. Tí mali súhlasiť s okamžitým začiatkom liečby.

Zdravotnícki pracovníci sa domnievajú, že by to mohol byť vzorec, ktorý začnú chápať, pretože používanie lieku je stále rozšírenejšie,“ píše sa na portáli Times of Israel.

Aj Vladimír Krčméry včera uviedol, že pandémia sa nedá v súčasnosti manažovať, pretože pacienti aj ľudia sú čoraz agresívnejší. Prestávajú počúvať autority a strácajú ostražitosť.

Ľudia sú agresívni, pacienti sú tak agresívni, hovoria si, ktorý liek chcú, ktorý nie,“ uvádza Krčméry. Prehlásil, že niektorí pacienti sa nechcú liečiť americkými liekmi.

Zdroje: TASR, Reuters, Times of Israel, NCZI

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech