Nezaplatil výživné, z krajiny má preto zákaz odísť do roku 9999. Muža môže oslobodiť zaplatenie obrovského dlhu

  • Tresty za neplatenie výživného sú rôzne vo všetkých krajinách
  • Na izraelské tresty doplatil Austrálčan, ktorý sa už pravdepodobne nikdy nedostane domov
pjimage - 2021-12-27T150830.456
Unsplash/Brittani Burns Unsplash/Elizabeth French
  • Tresty za neplatenie výživného sú rôzne vo všetkých krajinách
  • Na izraelské tresty doplatil Austrálčan, ktorý sa už pravdepodobne nikdy nedostane domov

Austrálčan mal údajne dostať zákaz vycestovania z Izraelu na 8 000 rokov. Dôvodom má byť nezaplatenie výživného. Ako uvádza portál The Jerusalem Post, 44-ročný muž mal zákaz dostať už v roku 2013. Zákaz bude odvolaný iba v prípade, že muž vyplatí svoj dlh. Ten však činí 3,34 milióna dolárov.

V roku 2013 izraelské súdy rozhodli, že Huppert, ktorý pracuje ako analytický chemik pre farmaceutickú spoločnosť, musí mesačne na svoje dieťa zaplatiť 5 000 NIS, čo predstavuje približne 1 400 eur. Platiť musí, kým dieťa nedovŕši 18 rokov.

zdroj: Unsplash/Afif Kusuma

Tvrdí, že v krajine je väznený od roku 2013 a zaradil sa do skupiny Austrálčanov, ktorí boli prenasledovaní izraelským súdnym systémom údajne preto, že boli ženatí s izraelskými ženami.

Zákony týkajúce sa výživného sú v krajine dosť nejasné, no v prípade, že Huppert svoj dlh nesplatí, krajinu nebude môcť opustiť do roku 9999. Práve tento rok má zabezpečiť to, že trestaný krajinu neopustí až do svojej smrti. 

O izraelských zákonoch je známe, že sú vágne a nie je tajomstvom, že sú ostro kritizované. Podľa režiséra Sorina Lucu, ktorý vytvára dokument o izraelských rozvodových zákonoch, môže žena svoju bývalému manželovi jednoducho zakázať cestovanie. Stačí, že požiada o výživné na dieťa, ktoré môže požadovať za dobu od detstva až po dospelosť. 

Ako uvádza režisér, otec dieťaťa dostane príkaz na platenie a následne môže byť uväznený až na 21 dní bez ohľadu na to, či je schopný platiť, alebo nie. Zaujímavosťou je, že príjmy mužov sa v tomto prípade vôbec neskúmajú. Izraelské ženy údajne bežne očakávajú, že ich bývalí partneri zaplatia 100 % a viac zo svojho príjmu. 

Zdroj: The Jerusalem Post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie