Nicholsonovej sa vyhrážajú smrťou, dôvodom je, že vyzýva ĽSNS rozpustiť a fašistov pozatvárať

  • Proti vláde Igora Matoviča a proti očkovaniu novou vakcínou protestovali v Trnave stovky priaznivcov strany Kotlebovci – ĽSNS
  • Pred dom, kde Matovič býva, položili drevenú truhlu a pohrebný veniec
  • Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová po tomto proteste vyhlásila, „že ĽSNS by mali rozpustiť a fašistov pozatvárať“
nicholsonova, kotleba
Facebook/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, TASR/Ján Krošlák
  • Proti vláde Igora Matoviča a proti očkovaniu novou vakcínou protestovali v Trnave stovky priaznivcov strany Kotlebovci – ĽSNS
  • Pred dom, kde Matovič býva, položili drevenú truhlu a pohrebný veniec
  • Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová po tomto proteste vyhlásila, „že ĽSNS by mali rozpustiť a fašistov pozatvárať“

Zdôraznila, že ĽSNS je plná členov a spolupracovníkov, ktorí boli právoplatne odsúdení za rôzne prečiny až násilné trestné činy – od hanobenia rasy a národa, cez extrémizmus, až po vydieranie, ublíženie na zdraví a úmyselnú vraždu. 

Nicholsonová kritizovala ich zhromaždenie pred domom Igora Matoviča v čase zákazu zhromažďovania sa a verejne vyhlásila, že považuje za dno, ak pred dom, v ktorom spia deti Igora Matoviča, prinesú truhlu a vyhrážajú sa mu smrťou cez sociálne siete. 

Vzniká ĽSNS číslo 2? Od kotlebovcov odchádzajú ľudia a zakladajú novú stranu

Europoslankyňa teraz čelí vyhrážkam, nenávistným prejavom a harašmentu od ich sympatizantov. Nesťažujem sa, ani sa nebojím. Len im chcem odkázať, že v dvoch prípadoch som už podala trestné oznámenie a urobím tak zakaždým, keď sa mi budú vyhrážať tým ich trápnym tribunálom ľudu a smrťou,“ píše Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Podľa jej slov chce vidieť, „akí silní budú títo mužíci” pred vyšetrovateľmi.  Polícia sa podľa europoslankyne momentálne čistí od tých, ktorí v minulosti zametali veci pod koberec, najmä ak išlo o ex-opozičných politikov.

⏩Dovolila som si vyhlásiť, že ĽSNS by mali rozpustiť a fašistov pozatvárať. ĽSNS je plná členov a spolupracovníkov,…

Posted by Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum on Tuesday, December 1, 2020

„Okrem toho, pamätám si na takéhoto siláka z Michaloviec, ktorý sa mi v minulosti vyhrážal cez FB, bol to jeden z tých, ktorí sú na profilovke s automatickou zbraňou a v maskáčoch. Podala som TO, ujali sa ho vyšetrovatelia a ten chrabrý bojovník sa zosypal, potom už len písal ospravedlnenia,“ dopĺňa.

Nenávistné prejavy, cyber šikana, harašment v online priestore sú podľa Nicholsonovej rovnako trestné ako v reálnom kontakte. Čelia im predovšetkým ženy, aj ženy novinárky a ženy političky. 

Súhlasíš s názorom Lucie Ďuriš Nicholsonovej?

„Na pôde EP o tom hovoríme často. Z tých debát jednoznačne vyplýva, že tieto prejavy netreba ignorovať, ale právne postihovať. Keď sa pred vyšetrovateľom alebo sudcom ďalší a ďalší hrdina zakokce, rozmyslia si, čo píšu,“ dodala.

Protestujúci pred premiérovým domom žiadali najskôr jeho odstúpenie, potom jednoznačne odmietli očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Prihovoril sa im predseda strany Marián Kotleba, poslanec Národnej rady Miroslav Suja aj europoslanec Milan Uhrík. 

Policajti chránili len dom, v ktorom predseda vlády býva, ulica zostala na rozdiel od 17. novembra otvorená. Žiadny incident nezaznamenali a polícia nemusela zakročiť. Na výzvu Mariána Kotlebu protestujúci na začiatku aj na konci podujatia policajtom zatlieskali. Podľa odhadov polície bolo na podujatí približne 500 ľudí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech