Nie som obžalovaný, ale svedok. Pellegrini prehovoril o výpovedi na NAKA v kauze údajného 150-tisícového úplatku

  • Peter Pellegrini sa vyjadril k údajnému úplatku vo výške 150-tisíc eur
  • Zdôraznil, že žiadny úplatok nikdy nezobral
Peter Pellegrini
TASR/Jaroslav Novák
  • Peter Pellegrini sa vyjadril k údajnému úplatku vo výške 150-tisíc eur
  • Zdôraznil, že žiadny úplatok nikdy nezobral

Predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini dnes v relácii Braňa Závodského na Exprese zdôraznil, že nikdy neprijal úplatok. „Nikdy som vo svojej verejnej funkcii nič nežiadal a ani nič nedostal,“ vyhlásil. 

Bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, ktorý spolupracuje s políciou, totiž v minulosti vypovedal o tom, že Peter Pellegrini mal prijať úplatok vo výške 150-tisíc eur v krabici od šampanského. Peter Pellegrini v súvislosti s touto vecou vypovedal pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry.

Výsluch bol veľmi konštruktívny. Odpovedal som na všetky otázky,” opisuje Pellegrini. Vyhlásil, že nevidí na obvinenie dôvod a že bol vypovedať ako svedok, nie ako obžalovaný či obvinený.

Odišiel som tak, ako som prišiel. Myslím si, že to bola moja posledná výpoveď na polícii,” uzavrel.

Hosťom Braňa Závodského je Peter Pellegrini

Posted by Radio Expres on Thursday, December 2, 2021

„Pelle ďakuje“

Ako informuje SITA, podľa výpovede Františka I. obvineného v kauze Mýtnik, ako aj podnikateľa Michala S., mal Miroslav V. prevziať v roku 2013 úplatok pre vtedajšieho štátneho tajomníka Pellegriniho. Konkrétne malo ísť o 150 000 eur v škatuli od šampanského.

Na následnom stretnutí údajne Miroslav V. obom povedal, že „Pelle ďakuje“. Úplatok údajne súvisel s legislatívnym procesom týkajúcim sa zavedenia virtuálnej registračnej pokladnice.

Zdroje: Rádio Expres/ Braňo Závodský, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie