Nitra a lesy Zobora sa dočkajú jarného upratovania

  • 9. marca budú dobrovoľníci čistiť okolie rieky Nitra
  • O mesiac na to sa spustí aj akcia Jarné čistenie Zobora
Zobor/Wikimedia
Zobor/Wikimedia
  • 9. marca budú dobrovoľníci čistiť okolie rieky Nitra
  • O mesiac na to sa spustí aj akcia Jarné čistenie Zobora

Nitrianska príroda, podobne ako aj v iných častiach sveta, trpí veľkým množstvom zásahov zo strany človeka a odpadkami, s ktorými si nemôže sama poradiť. Dobrovoľníci sa to však rozhodli zmeniť a vyčistiť okolie rieky Nitra, neskôr aj lesy Zobora.

Všetko odštartuje túto sobotu 9.3. a záujemcovia sa zídu pri galérii Trafačka. „Budeme zbierať odpadky popri brehu rieky Nitry pozdĺž Bratislavskej cesty. Vrecia na zber budú zabezpečené, stačí si priniesť vlastné rukavice. Po akcii sa tešíme na posedenie v Trafačke,“ informovali organizátori v tlačovej správe.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Joanna (@karwoism),

 

V apríli by potom malo začať podujatie s názvom Jarné čistenie Zobora. „Nitriansky horský spolok v spolupráci s mestom Nitra a Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie začínajú v týchto dňoch prípravy na čistenie lesných chodníkov a čistiniek. Toto tradičné podujatie, ktoré pravidelne pritiahne do krásnej zoborskej prírody mnoho milovníkov prírody, sa uskutoční v polovici apríla. O presnom termíne budeme včas informovať,“ uviedla Ľudmila Synaková z mestského úradu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech