Norovi Dolinskému môže byť opäť veselo. Súd mu už za jazdu s takmer 2 promile vymeral trest, zaplatí pokutu

  • Známy moderátor Norbert Dolinský riadil motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu
  • V krvi mu namerali 1,77 promile
  • Súd už v super rýchlom konaní rozhodol o jeho treste
  • Známy moderátor Norbert Dolinský riadil motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu
  • V krvi mu namerali 1,77 promile
  • Súd už v super rýchlom konaní rozhodol o jeho treste

Norbert Dolinský skončil predvčerom v cele predbežného zadržania po tom, ako policajti zistili, že šoféroval motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu. Súd vo veci rozhodol v takzvanom super rýchlom konaní. Dolinskému udelili peňažný trest vo výške 5 000 eur, ak by Dolinský sumu nezaplatil, bol by mu udelený náhradný trest – trest odňatia slobody vo výmere 1 rok. 

Alkohol vymetá Slovensko. Známemu moderátorovi diskusných relácií namerali skoro 2 promile, skončil za mrežami

Správu priniesol portál Omediach.com. „OS Bratislava II trestným rozkazom uložil obvinenému peňažný trest v sume 5 000 Eur; pre prípad, žeby peňažný trest nebol zaplatený uložil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 1 rok. Zároveň súd uložil obvinenému trest zákazu činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo na skúšobnú dobu 3 roky. Trestný rozkaz je právoplatný,“ potvrdil pre portál Omediach.com hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Alkohol za volant nepatrí

Norbert Dolinský viedol  5. mája motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu. Ako informuje portál Topky, v krvi mu mali namerať 1,77 promile, následne ho mali eskortovať na najbližšie policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov. Vec bude realizovaná v tzv. „super rýchlom“ konaní s návrhom na podanie obžaloby. Norbert pôjde pred sudcu v zákonom stanovenom čase – do 48 hodín,“ píše na svojom Facebooku Polícia SR – Bratislavský kraj.

Potrestaný aj televízou TA3

Vedenie TA3 expresne zareagovalo na „škandál“ moderátora Nora Dolinského. V diskusnej relácii V politike, ktorú Dolinský moderoval, ho nahradí bývalá politička zo strany Slobodné fórum Zuzana Martináková. 

TA3 neotáľala, za podguráženého Dolinského si už našla náhradu. Politické diskusie povedie bývalá politička

Ako informoval portál Omediach.com, na obraze televízie TA3 Nora Dolinského už neuvidíme. Televízia ho nestiahne len z danej diskusnej relácie, ale z celého obrazu. „S Norom Dolinským, ktorý pracuje pre TA3 viac ako 10 rokov a na moderátorskej pozícii odviedol skvelú prácu, budeme hovoriť o možnosti ďalšieho uplatnenia v televízii, mimo kamier, v najbližších dňoch.“

Zdroje: Omediach.com, Topky, Facebook/ polícia SR, Omediach.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech