Nová 25ka podnikov, ktoré to robia INAK je TU!

  • Vybrali sme 25 ďalších podnikov, ktoré sa môžu pýšiť ocenením inovatívnosti
  • Vďaka týmto firmám je Slovensko lepšie, viac trendy a najmä inovatívnejšie
robimetoinak1
facebook.com/fosinky, facebook.com/chodník korunami stromov
  • Vybrali sme 25 ďalších podnikov, ktoré sa môžu pýšiť ocenením inovatívnosti
  • Vďaka týmto firmám je Slovensko lepšie, viac trendy a najmä inovatívnejšie

1. Saftra Photonics

Firma, ktorá vyhrala Startup Awards 2017 vznikla ako spin-ogg z košickej univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Ocenenie si zaslúžia za vyvíjanie personalizovaného zariadenia na zisťovanie trvalých organických znečistení vo vode a potravinách.

2. Crafting Plastics Studio

Tieto slovenské dizajnové okuliare dodajú tvojmu vzhľadu ten správny šmrnc. Naviac sa vyrábajú z bioplastu, a tým šetria naše životné prostredie. Je skvelé, že autori začleňujú udržateľné materiály do každodenného života.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Craftin Plastics! Studio

3. Fosinky

Cheesecake-y, cupcake-y či makarónky, to všetko sme tu už mali. Teraz prichádza na scénu nový sladký gastro projekt, ktorý ťa zaručene dostane do kolien. Ich snehobiela farba sa prekrýva s bláznivou farebnou. Presne tak ako vyzerajú na pohľad, tak aj chutia. Rôznorodá prekvapivá chuť sa ti bude rozplývať na jazyku. Zatlieskaj originálnym Fosinkám!

4. Minty

Minty je ľahkou a jednoduchou platformou pre profesionálnych ilustrátorov, ktorí tu môžu prezentovať svoju prácu, predávať svoje najlepšie diela, pozývať si priateľov a organizovať celú kolekciu svojich umeleckých prác. Úžasný slovenský projekt má dobre našliapnuté na celosvetový úspech.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: screenshot tasteminty.com

5. black.

Čoraz častejšie sa stretávame s ambicióznymi projektami, za ktorými stoja už stredoškoláci. Sú odhodlaní, plní vedomostí a zapálení pre niečo, čo si myslia, že má zmysel. Rovnako sú na tom aj študenti zo SOŠ polygrafickej v Bratislave, ktorí stoja za touto skvelou kaviarňou. Keď človek chce, dokáže neuveriteľné veci.

6. The No Limits Gym

Cvičiť sa dá aj inak ako v posilňovni. No limits štúdio je toho živým dôkazom. Nájdeš tu netradičné tréningy akými sú poledance, kalestetika, handstand (tréningy stojek), ale aj mnoho iných. Okrem toho, že si tu skvele zamakáš, zažiješ tu množstvo srandy a budeš sa tu vždy cítiť príjemne.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB The no limits Gym

7. Ecoterra

Sme za­va­le­ní plas­ta­mi, za kto­rých lik­vi­dá­ciu platí ži­vot­né pro­stre­die veľkú daň. Stačí si len spo­čí­tať, koľko plas­to­vých oba­lov denne po­u­ži­je­me a za­ho­dí­me. Na­šťas­tie pri­bú­da­jú eko­lo­gic­ké rie­še­nia a ini­cia­tí­vy, ako prí­ro­de ško­diť menej. Prí­kla­dom je aj eko pre­daj­ňa s ča­po­va­nou dro­gé­ri­ou Eco­ter­ra.

8. Pes v núdzi

Romana Klimeková a Dominika Homolová sú dievčatá, ktoré v roku 2008 založili občianske združenie Pes v núdzi, ktoré pomáha práve opusteným a nechceným psíkom. Ich posolstvom je znižovanie počtu nechcených zvierat, preto aj rôznymi spôsobmi vyzývajú verejnosť, aby si psíkov nekupovali, ale adoptovali. Združenie Pes v núdzi sa zároveň snaží dopomôcť ku zmenám v legislatíve, ktorá našich chlpáčov stále nedostatočne chráni.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Pes v núdzi

9.Palacinka Lacinka

Je naozaj len málo takých miest ako je palacinka Lacinka. Kvalitné, poctivé a z domácich surovín. Na tomto mieste ako keby zastal čas, ale vôbec to nevadí. Niektoré veci jednoducho netreba inovovať, stačí keď si zachovajú svoj šmrnc a nezmenenú tradičnú chuť.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Máme radi palacinky od Palacinka Lacinka

10. Foodman

Počul si už niekedy o pop-up koncepte reštaurácie? Kulinárske zážitky prináša aj do miest, kde by si ich vôbec nečakal. Pokrmy hodné michelinovskej hviezdy vytvorí pokojne aj v tvojej kuchyni. S týmto jedinečným nápadom prišiel mladý slovenský kuchár Michal Kordoš, ktorý si hovorí Foodman.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Foodman/michal Kordoš

11. Kellys Bicycles

Cyklistika je na Slovensku čoraz populárnejšia. No veľa ľudí netuší, že aj u nás máme kvalitných výrobcov bicyklov, ktorí dokážu konkurovať svetovým značkám. Jednou takouto firmou je aj Kellys Bike, ktorá vyrába naozaj kvalitné bicykle. Svedčí o tom aj fakt, že až 80 % sa ide predávať do zahraničia.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Kellys Bike

Galéria, ktorá neskutočne pracuje s priestorom. Podobné múzeum je jediného svojho druhu na Slovensku

13. U dobrožrúta

Bežná gastro prevádzka dokáže vyprodukovať obrovské množstvo odpadu. A to nielen v predajni v podobe obalov od potravín, ale tiež množstvom take away obalov, ktoré dnes zákazníci s obľubou používajú. Známi slovenskí milovníci zdravej stravy Dobrožrúti povedali dosť a otvorili vlastnú zero waste pekáreň.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB U dobrožrúta

14. Smarthead

SmartHead je platforma spájajúca firmy a ľudí, ktorým nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijú. Nájdeš tam informácie o tom, ako firmy pomáhajú zlepšovať prostredie okolo nás a sám môžeš zdieľať výsledky vlastných aktivít zo sveta spoločenskej zodpovednosti.

15. Bez Odpadu

E-shop, ktorý ponúka produkty s pozitívnym dopadom na životné prostredie. Na e-shope si vyberieš tovar, ktorý chceš a jednoduchou objednávkou sa dostane až k tebe domov. Na balenie potravín používajú papierové vrecká, rozložiteľné či znovupoužiteľné obaly – napríklad látkové obaly alebo sklenené poháre, či fľaše.

16. Spin Coctail  Bar

Ak chceš zažiť výnimočný večer, tak choď jednoznačne do Spin Baru. Jedinečné kokteily, skvelá atmosféra a profesionalita na najvyššej úrovni. Na tomto mieste vedia urobiť drinky ako nikde inde.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Spin Coctail Bar

17. Butterfly effect program

Butterfly Effect je platformou zameriavajúcou sa na praktické vzdelávanie pre digitálny biznis. V rámci nej sa môžu študenti a začínajúci profesionáli z oblastí ako IT, grafický dizajn a biznis zapojiť do 5mesačného vzdelávacieho programu.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: Butterfly effect

18. Jedáleň Vert

Ocenenie si zaslúžia za to, že varia kvalitne, dobre a za prijateľné ceny. Vert považujeme za top „táckareň“ v Bratislave.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: jedalenvert.sk

19. Kolachella by my cuisine

Tieto koláčiky si zaslúžia ocenenie nie len vďaka ich famóznej chuti, ale aj vďaka tomu ako vyzerajú. Sú také pekné, že ti ich bude ľúto zjesť. :)

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Kolachella by mycuisine

20. Fake Loyalty

Slovenská značka, ktorá sa inšpirovala tetovaniami a navrhla tieto super vecičky.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Fake Loyalty

21. Bachledka a ich chodník v korunách stromov

Za to, že sa môžeme pozrieť na koruny stromov z úplne inej perspektívy a za to, že vybudovali takúto unikátnu vec na Slovensku. Pribudlo nám ďalšie miesto pri poľských hraniciach, kam môžeme ísť na výlet do prírody. :)

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: Fb bachledka ski and sun

22.  Satori Stage

Satori stage je spojenie kaviarne a skvelých eventov. Ideálne miesto na niečo chutné pod zub alebo dobrú kávu. Tiež je to skvelé miesto, ktoré ťa vie inšpirovať rôznymi skvelými eventami.

23.Čierny drak

Gamerský e-shop, ktorý má veci, ktoré nikde inde na Slovensku nezoženieš. Najnovšie otvorili aj showroom a kaviareň v jednom. Skvelé miesto pre všetkých gamerov.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Cierny drak

24. Folks Food Truck

Keď si kuchár z Kempinski hotela rozhodne otvoriť food truck, nemôže to predsa dopadnúť zle. Tu ti navaria slovenské klasiky na moderný spôsob. Vrelo odporúčame.

Zobraziť celú galériu (30)
zdroj: FB Folks Food Truck

25. Matsuko

Vedeli ste, že jednou z najúspešnejších hier na svete Assassin’s Creed bola spolu vyvíjaná na Slovensku? A presne za týmto úspechom stojí táto firma.  Matsuko pracuje aj na 3D telepresence, aby sa ľudia mohli stretávať v zmiešanej realite v 3D – tak, ako keby naozaj boli tvárou v tvár na jednom mieste.

Tiež by sme radi poďakovali Slovenskej Sporiteľni, ktorá celý projekt podporuje.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá