Nová éra streetfoodov začína v Bratislave. Toto je 7 najzaujímavejších, kde sa musíš najesť

  • Aktuálne prebieha pred Starou tržnicou v Bratislave Street Food Park
  • Preto sme pre teba vybrali najlepšie streetfoody, ktoré nájdeš nielen tam, ale po celom meste
streetfood
IG/Streetfoodpark, foodstockbratislava
  • Aktuálne prebieha pred Starou tržnicou v Bratislave Street Food Park
  • Preto sme pre teba vybrali najlepšie streetfoody, ktoré nájdeš nielen tam, ale po celom meste

Jedenie na ulici bolo kedysi neprípustné. Možno ani tak nie spoločensky, skôr tým, že sme boli naučení jesť doma. Za streetfood sa považovali hotdogy a hranolky. Dnes už má iný rozmer a za poriadnu dávku chutného jedla s dávkou kreativity platia ľudia celkom slušné peniaze.

Tento typ pouličného rýchleho občerstvenia nemusí zákonite zruinovať tvoje zažívanie. Veľa ráz ide o zdravé formy stravy, ktorá sa pripravuje rýchlo, z lokálnych surovín, pred tvojimi očami a doslova na ulici. 

Toto je podľa nás sedem najlepších streetfoodov v hlavnom meste. 

Grizzly Tacos

Tacos je mexická špecialitka, zabalená do tortilly. Prekvapenie, ktoré nájdeš vo vnútri, je chutné len za predpokladu, že suroviny sú vybraté vhodne. Treba totiž prihliadať na správne ladenie chutí. U Grizzlyho na Mariánskej to vedia veľmi dobre. Kvalitné Mexiko tu nájdeš vo viacerých pôsobivých prevedeniach. Od burrito cez Chilli con Carne až po Nachos, všetko, čo potrebuješ dokonca vo vegetariánskom prevedení. Okrem toho ťa z času na čas prekvapia aj novinkami alebo limitkami.

Pracujú od pondelka do soboty, v nedeľu majú zatvorené. Ak ti chutia, môžeš si ich pokojne objednať aj na privátnu akciu, ponúkajú totiž mexický catering.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grizzly Tacos (@grizzly_tacos_bratislava),

Kaliforňan

So svojim foodtruckom parkuje na slávnej streetfoodovej adrese, na Poľnej ulici. Ponúka misky známe ako bowls všetkých možných kombinácií. Kaliforňan je známy svojím výživným a zdravým jedlom. Základom celej misky je obilnina. Môžeš si vybrať ryžu s kurkumou, kuskus, alebo ryžu v kombinácii s niečím iným. Potom si vyberáš šalát, omáčku, prídavky a rôzne druhy prísad. Je na tebe, či si zvolíš hovädzie trhané, kuracie alebo vege. Všetko chutí famózne a potvrdiť to môžu rady spokojných zákazníkov.

Bistro hľadaj na Trenčianskej a na Námestí Slobody.

Ak sa ti nechce ísť na ulicu, streetfood ti už dnes prinesie aj donáška. Kaliforňana nájdeš aj na Wolte. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kalifornan Bistro (@kalifornan),

Uličník

Druhý v poradí z pohyblivých lokálov na Poľnej. V modrom plechovom autobuse sa jedlo vypredá doslova za pár desiatok minút. Varia na mieste, veľmi lokálne, veľmi chutne a veľmi zaujímavo. Vždy si môžeš vybrať z mäsovej aj vegetariánskej, či dokonca vegánskej ponuky. Za obedom, ktorý je šmrncnutý Indiou alebo Balkánom, je vždy v ponuke domáci koláč a dobrá káva. 

Tú si napokon môžeš dať aj v Medickej záhrade, ktorú máš doslova na skok. V tradičnom útulnom Domčeku si v lete pochutnáš na domácej zmrzline a v zime na skvelých zákuskoch a dobrej káve či sypanom čaji. 

FoodStock

Okrem bratislavskej vychytenej lokality, akou je Stará tržnica na námestí SNP, nájdeš Foodstock už aj v Žiline. Každopádne, ten bratislavský sa preslávil famóznou gyozou, skvelým hummusom, polievkou Miso a inými zdravými vegánskymi dobrotami. S gyozou sa potom presunuli aj na trenčiansku Pohodu, kde spustili revolúciu a pred malým stánočkom s praženými, slano-sladkými pirôžkami stáli rady na kilometre. 

Tento streetfood je jeden z najlepších, poteší ťa na obed, večeru ale aj ako snack ku craftovému pivu, ktoré si nechaj načapovať o dvere vedľa.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FOODSTOCK Bratislava (@foodstockbratislava),

Langoš Bar

Toto je bratislavská novinka. Langoše milujeme asi všetci a v centre mesta chýbali. Retro jedlo, ktoré asi nikdy nevyjde z módy, je teraz dostupné pre všetkých na námestí pred Starou tržnicou. Langoše sú menšie, netradičné a pôsobivé. Celý vizuál stánku je príťažlivý. Ružový neónový nápis a omamná vôňa. Umiestnenie? Famózne! Hneď vedľa Výčapu U Ernőho. Langoš a pivo tak môžeš mať po celý rok.

Ak si sa nazdal, že na kysnuté vyprážané cesto patrí len smotana, cesnak a syr, poprípade veľmi sporný kečup, v Langoš Bare ťa rýchlo vyvedú z omylu. Táto pochúťka až tak veľmi nepoznačí ani tvoju fitnes postavu, pretože na langoš si môžeš dať napríklad aj kopec zeleniny, semiačka a veľa špenátu či rukoly. 

Éra hipsterských langošov začína v Tržnici.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Langos bar (@langos.bar),

Bao Brothers

O tomto streetfoode si už asi na našich stránkach čítal viackrát. Viaže sa s ním totiž pekný príbeh skvelého šéfkuchára zo známej Fou Zoo v Petržalke, ktorý sa rozhodol zanechať hviezdnu kariéru a pustil sa do vlastného food biznisu. A dobre urobil. Na mäkké kysnuté žemličky od Michala Konráda čakajú rady ľudí. Pripravovať sa ich učil od tých najlepších, priamo na Taiwane.

Chuť opísať ťažko. Michal hovorí, že je to niečo medzi slaným, sladkým a neopísateľným. Plní ich mäsom alebo aj zeleninou, pretože ako sám hovorí, vegetariánov a vegánov je v Bratislave čoraz viac a treba vyhovieť aj im.

Moderný ázijský streetfood nájdeš na Streetfood Parku pred Tržnicou, ale aj na mnohých akciách, kde je takýto typ občerstvenia povinnou výbavou. Nájdeš ich tam aj teraz.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bao Brothers (@baobrothers_sk),

Vegan Kiosk

Kým sídlili na ulici, pred Tescom v drevenom karavane, šlo o typický streetfood. Dnes sa presunuli na Grösslingovu ulicu a na okne im svieti nápis Bistro. Napriek všetkému sú ale prvým vegánskym streetfoodom na Slovensku, a preto im miesto v zozname 7 najlepších v hlavnom meste právom patrí. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VEGAN_KIOSK (@vegan_kiosk),

Burgre a tortilly obohatili aj o obedové menu na rastlinnom základe a tak sa môžeš prísť k nim najesť za dobrú cenu počas celého dňa. Pečivo si pečú sami, vyrábajú skvelé nátierky, limonády a pripravujú skvelú kávu. A prostredie je krásne. Čistý dizajn z hlavy manažérky Mimy. 

Vegánstvo je stále nadávkou, hovoria majitelia Vegan Kiosk. Na Kamennom námestí ich už nenájdeš

Aj keď karavan opustili, na streetfoodoch sa naďalej zúčastňujú. A tak ich môžeš stretnúť na rôznych akciách a radi ťa obslúžia aj na privátnych. Pokiaľ im to kapacity dovolia. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech