Nová jachta od Bugatti dokazuje, že bohatí nemajú žiadnu hanbu

  • Táto mašinka stojí 2,2 milióna dolárov a ponúka absurdnosti, ktoré ocenia len veľmi bohatí ľudia.
2
bugatininiette.com
  • Táto mašinka stojí 2,2 milióna dolárov a ponúka absurdnosti, ktoré ocenia len veľmi bohatí ľudia.

Vzhľadom na fakt, že iba vo svete bohatých môže byť super-rýchle Bugatti Chiron nevhodným prostriedkom na transport, spoločnosť prináša alternatívu v podobe jachty.

zdroj: bugatininiette.com

Pred 3 rokmi Bugatti oznámilo, že plánuje vyprodukovať sériu troch malých luxusných lodí v spolupráci s výrobcom jácht Palner Johnson a pomenovať ju „Niniette“. Už v prvotných návrhoch sa zdôrazňoval luxus a pohodlie, medzi vlastnosti lodí patril napríklad povrch z titánu či uhlíkového vlákna. Typická tmavomodrá farba samozrejme nesmela chýbať.

zdroj: bugatininiette.com

Niniette 66 je prvá loď z tejto série, pričom má dĺžku 15 až 25 metrov. Keďže je z dielne Bugatti, zachováva si aj jeho typické technické vlastnosti ako napríklad zdôraznenú stredovú čiaru či symetriu. Medzi prednosti tejto lode určite nepatrí rýchlosť  keďže maximálka je okolo 80 km/h.

zdroj: bugatininiette.com

To, čím jachta nepochybne vyniká, sú ultra-luxusné doplnky, ktoré sú až absurdné. Priestranná horná paluba je pokrytá kožou a špeciálnym typom tmavomodrého duba, ktorý neukáže známky opotrebovania počas celého života majiteľa tejto jachty. A ani keď sa ten majiteľ vymení.

zdroj: bugatininiette.com

Nižšia paluba je určená na opaľovanie a trávenie času s priateľmii. Bar je ešte pochopiteľná vec na luxusnej jachte, o jacuzzi to však už moc neplatí. Jacuzzi však nie je jediná absurdná vec, ktorú túto jachta obsahuje. Nájdeš tu totižto aj ohnisko. Takže ak nabudúce uvidíš na mori tmavomodrú jachtu, na ktorej to vyzerá, že horí, neľakaj sa, to si len bohatí opekajú špekačky a marshmallows.

zdroj: bugatininiette.com

Každý kupec tejto jachty si pri nej môže povedať len toľko, že je natoľko nezmyselná, že ju musia vlastniť. A na to sa zrejme Bugatti spolieha.

 

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK