Nová Škoda Fabia má byť čoskoro predstavená. Tešiť sa máme na skvelé auto

  • Zatiaľ čo iné značky koncernu Volkswagen predstavovali nové generácie svojich modelov v segmente B, Škoda sa rozhodla iba pre facelifty
  • Česi však majú v úmysle dohnať konkurentov, v pláne je predstavenie novej Fabie a to už budúci rok
Kleber Silva
  • Zatiaľ čo iné značky koncernu Volkswagen predstavovali nové generácie svojich modelov v segmente B, Škoda sa rozhodla iba pre facelifty
  • Česi však majú v úmysle dohnať konkurentov, v pláne je predstavenie novej Fabie a to už budúci rok

Sám šéf značky Thomas Schäfer potvrdil informácie o novej verzii Škody Fabia, ktorá bude rovnako ako Volkswagen Polo, Seat Ibiza a Audi A1 založená na modernej platforme MQB A0. Informoval, že automobil bude predstavený už v roku 2021.

Každé piate predané auto na Slovensku je tejto značky. Aj napriek pandémií má prvé miesto v predajoch

Schäfer neprezradil veľa detailov, iba naznačil, že to bude „skvelé auto“ a má od neho veľké očakávania. Nová Fabia má byť súčasťou stratégie, ktorá reaguje na kroky kórejských výrobcov, ktorí sa zameriavajú na crossovery, ale nepodceňujú význam jednoduchých mestských hatchbackov.

zdroj: Kleber Silva

Informácie o architektúre tejto novinky poskytujú odpovede na otázky, týkajúce sa motorov a vybavenia novej Fabie. Predstavené riešenia budú identické s tými, ktoré už poznáme z iných modelov koncernu Volkswagen.

Základom ponuky motorov má byť 1,0 benzín, prípadne dostupný aj vo verzii na LPG. S naftou už netreba rátať. K dispozícii by mala byť 5 a 6 stupňová manuálna prevodovka a 7-stupňový automat. Nie je vylúčené, že na trh dorazí aj hybrid.

Budeš uvažovať nad kúpou novej Fabie?

Z vizuálnej stránky bude veľa čerpať z dizajnu väčšej Scaly, ale aj  novej Octavie. Podobu nového modelu zachytil na vizualizáciách dizajnér Kleber Silva. Očakávať môžeme aj  prepracovaný interiér s novými technologickými riešeniami v oblasti bezpečnosti a konektivity.

Po tom, čo sa Renault vzdal modelu Clio Grandtour a Seat sa vzdal modelu Ibiza ST, zostala Fabia posledným riešením pre tých, ktorí v tomto segmente hľadajú povedzme praktickejšiu karosériu. Bude to tak aj v prípade novej verzie? Čas ukáže.

Vzhľadom na to, že debut je naplánovaný na rok 2021, nasledujúce mesiace by mali byť plné konkrétnejších informácií, o ktorých ťa budeme informovať.

Alternatívne pohony sú budúcnosťou aj Škody

Téma alternatívnych pohonov hýbe automobilovým svetom a žiadny výrobca ho nemôže ignorovať. ​​Škoda nie je výnimkou. Skúsenosti z predaja ukazujú, že ich význam rastie a stále väčšia skupina zákazníkov im dáva prednosť pred klasickými spaľovacími motormi. Očakáva sa, že v nasledujúcich niekoľkých rokoch bude význam alternatívnych pohonov rásť.

Veľký úspech žne historicky prvý elektromobil značky – CITIGOe iV. Na trhu je približne 1 rok, predajcovia na všetkých trhoch vyčerpali svoje kvóty skôr, ako bolo v pláne. Aj preto došlo k uzavretiu objednávok. Od januára do júla tohto roka bolo zákazníkom po celom svete doručený viac ako 6400 vozidiel.

Veľmi dobre si vedie tiež plug-in hybridný Superb iV, počet registrácií dosiahol od uvedenia na trh už takmer 600. Aktuálne prichádza do predaja plug-in hybridná Octavia iV. Autorizovaní predajcovia mladoboleslavskej automobilky už teraz registrujú viac ako 200 záväzných objednávok tohto modelu. Štvrtým reprezentantom značky sa stal na začiatku septembra model ENYAQ iV.

„Predpokladáme, že obľuba elektrifikovaných vozidiel naďalej porastie. Počítame, že na to zásadnou mierou prispejú plug-in hybridné technológie v modeloch Octavia iV a Superb iV a nedávno predstavený model ENYAQ iV. V modeli Octavia dnes ponúkame najširšie portfólio agregátov všetkých čias, z toho ťaží predovšetkým zákazník,“ hovorí Jiří Maláček, vedúci českého zastúpenia mladoboleslavskej automobilky.

Zdroj: Škoda Auto 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech