Nová škola v mestskej časti Bratislavy má dostať bazén ako z wellness centra

  • Projektová štúdia počíta s osemnástimi triedami v základnej škole, ďalej s ôsmimi triedami v materskej škole
  • Bazén by bol určený na školské plavecké výcviky, ale aj pre verejnosť
Školský areál - Záhorská Bystrica, projektová štúdia celého objektu
Školský areál – Záhorská Bystrica, projektová štúdia celého objektu, TS/vizualizácia Pantograph
  • Projektová štúdia počíta s osemnástimi triedami v základnej škole, ďalej s ôsmimi triedami v materskej škole
  • Bazén by bol určený na školské plavecké výcviky, ale aj pre verejnosť

Mestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica predstavila prvé vizualizácie pripravovaných priestorov, ktoré sú v areáli bývalého SOU Elektrovodu na Holom vrchu. Ako uviedli v tlačovej správe, vyrastie tam zrekonštruovaná základná a materská škola, no v projektovej štúdii sa uvádza aj prístavba telocvične a bazéna.

Škola v Záhorskej Bystrici má dostať bazén ako z wellnessu

„V súčasnosti pripravujeme projektovú dokumentáciu na novú základnú a materskú školu, inžinierske siete a nové dopravné riešenie územia. Spolu so stavebným povolením chceme mať tieto procesy ukončené do konca tohto roka, aby sme sa mohli uchádzať o externé financovanie. Odhadovaná investícia zdevastovaného areálu na novú vzdelávaciu inštitúciu sa pohybuje na úrovni 7 až 10 miliónov eur,“ hovorí Jozef Krúpa, starosta mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica. 

Táto projektová štúdia počíta s osemnástimi triedami v základnej škole, ďalej s ôsmimi triedami v materskej škole, rovnako ako s exteriérovými športoviskami, oddychovými miestnosťami, plochami, ale aj s bazénom, ktorý by bol určený na školské plavecké výcviky, ale aj verejnosť.

„Teším sa, že sa v návrhu objavil práve bazén, po ktorom obyvatelia Záhorskej Bystrice už dlho túžia, keďže plaváreň bývalého učilišťa je nefunkčná už desiatky rokov,“ vysvetľuje J. Krúpa, ktorý získal podporu zo strany primátora Bratislavy Matúša Valla a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu.

Na horných poschodiach by mali byť k dispozícii aj učebne a laboratóriá, kabinety pre pedagógov či zasadacie miestnosti. Ako sa uvádza v tlačovej správe, dostupné by mali byť aj miestnosti pre výučbu varenia, jedáleň pre študentov.

Zrekonštruovať by sa mala veľká telocvičňa a k nej pribudne telocvičňa v novej prístavbe. „Návrh prístavby obsahuje okrem malej telocvične, herne a malého štúdia aj bazén s veľkosťou 25 metrov a v šírke 4 dráh, ktorý by mohol slúžiť na plavecký výcvik žiakov a mimo vyučovania aj pre verejnosť, pretože je navrhnutý ako prevádzkovo nezávislý objekt od zvyšku školy. Rekonštrukcia objektov počíta s ekologickými prístupmi, zelenými strechami, s hladkými povrchmi a akustickými stropmi, s priestranným skladom bicyklov a vytvorením exteriérových športových plôch pre školákov,“ doplnil starosta Jozef Krúpa.

Zdroj: TS/Projektová štúdia v Záhorskej Bystrici

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá