NOVÉ INFORMÁCIE: Policajti vypátrali, kto nechal čerstvo narodené bábätko v krabici na zastávke

  • Michalovskí kriminalisti dokázali vypátrať, kto nechal bábätko opustené v krabici na zastávke
  • Stalo sa tak v Bežovciach 11. septembra
Hniezdo záchrany na Slovensku
TASR/Erika Ďurčová
  • Michalovskí kriminalisti dokázali vypátrať, kto nechal bábätko opustené v krabici na zastávke
  • Stalo sa tak v Bežovciach 11. septembra

V obci Bežovce na východe Slovenska v okrese Sobrance bolo 11. septembra na autobusovej zastávke nájdené bábätko. Ako sme ťa informovali v tomto článku, našli ho opustené v krabici. Policajti začali okamžite intenzívne pátrať a vo štvrtok (21. 9.) na Facebooku oznámili, že dospeli k záveru.

Podľa dostupných informácií zatiaľ vyšetrovateľ nevie, či šlo o chcené dieťa alebo nie, respektíve či o dieťa oboch rodičov alebo iba matky. Zistilo sa však, že žena so svojím manželom sa na čine vzájomne dohodli.

Novorodenca naložili do auta a na zastávke ho nechali len pár hodín po narodení. Urobili tak bez možnosti zadováženia si pomoci. Uložilo ho do drevenej krabice. Dieťa našli prikryté dekou a opustené na autobusovej zastávke na vedľajšej ceste v obci Bežovce.

Matka tak svojím konaním novorodenca vystavila nebezpečenstvu smrti alebo ublíženia na zdraví, podotýkajú policajti.

„Ktovie, ako by to skončilo, ak by novorodenca nenašiel náhodný okoloidúci a túto skutočnosť neoznámil polícii,“ píšu.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach na základe získaných dôkazov obvinil zo zločinu opustenia dieťaťa 29-ročnú matku novorodenca Máriu a jej rovnako starého manžela Lukáša.

Policajti podotýkajú, že obe osoby stíhajú na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Konanie polície

Muži zákona však uvádzajú, že vo veci začali okamžite konať. 

„Bezodkladne urobili potrebné opatrenia na stotožnenie osoby alebo osôb podozrivých z tohto skutku, zabezpečili kamerové záznamy, ktoré boli analyzované a následne vyhodnotené a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal vo veci trestné stíhanie pre zločin opustenia dieťaťa,“ uvádza polícia.

Michalovským kriminalistom sa podarilo stotožniť osoby, ktoré dieťa ponechali na autobusovej zastávke, za veľmi krátky čas, píše sa v správe. Dokázali tak urobiť na základe získaných podkladov a dôkazových materiálov.

„Aby však bolo možné s určitosťou potvrdiť, že ide o dieťa obidvoch manželov, je potrebné počkať na závery analýzy DNA. V tejto chvíli je isté iba to, že tohto neľudského skutku sa dopustila matka novorodenca spolu so svojím manželom,“ dopĺňajú.

O bábätko sa momentálne starajú v nemocnici. O jeho ďalšom osude rozhodne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Opustené bábätko

Ako sme ťa informovali, dieťatko na zastávke našla náhodná okoloidúca. Začula totiž zvláštne zvuky. Preskúmala opustenú krabicu a našla v nej novorodenca. Následne kontaktovala záchrannú službu.

Bábätko malo zrejme iba dva dni. Bolo v dobrom zdravotnom stave a po prvotnom vyšetrení ho previezli do nemocnice. Chlapček bol riadne donosený a starostlivo prikrytý dekami.

„Na miesto sme bezodkladne vyslali ambulanciu záchrannej zdravotnej služby, ktorá po prvotnom vyšetrení transportovala novorodenca mužského pohlavia v stabilizovanom stave do nemocnice,“ uviedol pre spravodajský portál TV JOJ Noviny hlavný operátor OS ZZS SR Viliam Sládek.

Zdroje: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá