Nové nadzvukové lietadlo Richarda Bransona ťa dopraví z Londýna do New Yorku za menej ako 3 a pol hodiny

  • Z Londýna do New Yorku si budeš môcť čoskoro odbehnúť aj "na otočku". Let takýmto lietadlom ti ušetrí viac ako 3,5 hodiny.
branson
  • Z Londýna do New Yorku si budeš môcť čoskoro odbehnúť aj "na otočku". Let takýmto lietadlom ti ušetrí viac ako 3,5 hodiny.

Spoločnosť Spaceship, ktorú vlastní britský miliardár Richard Branson, začala spolupracovať so spoločnosťou Boom za účelom vývoja nového nadzvukového lietadla. Napriek tomu, že na nadzvukovom lietadle už pracujú aj iné spoločnosti ako Airbus, či dokonca americká vesmírna agentúra NASA, Branson tvrdí, že je vysoko pravdepodobné, že budú prví, komu sa to podarí.

ad_226114202

Nové nadzvukové lietadlo s názvom Boom bude rýchlejšie ako Concorde, a až 2,6-krát rýchlejšie ako hociktoré iné komerčné lietadlo. Lietadlo bude mať kapacitu 40 sedadiel a z Londýna do New Yorku sa dostane za menej ako tri a pol hodiny. Cena spiatočných leteniek sa odhaduje na 5 000 dolárov (cca 4 700 EUR). Prvé testovacie lety by mali začať už na začiatku roka 2017.

ad_226192072-e1479282843388

Richard Branson prezradil, že už dlhšie sa zaujímal o letecké inovácie a rozvoj vysokorýchlostných komerčných letov. ,,Rozhodnutie Virgin Galactic týkajúce sa spolupráce s Boom preto bolo jednoduché,“ povedal Branson.

Lietadlo, vyrobené z ľahkých uhlíkových vlákien, využíva existujúce technológie, no s maximálnou rýchlosťou 1,451 míľ (2,335 km) za hodinu bude až o 10% rýchlejšie ako Concorde.

zdroj článku a fotografií: metro.co.uk zdroj titulnej fotografie: koláž caribjournal.com/sbs.com.au

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK