Nové zistenia o tragédii v Michalovciach: Podivné udalosti pred hrozným činom

  • O rodinnej tragédii v Michalovciach sa objavujú nové informácie
  • Muž mal nechať polícii list
Rodinná tragédia v Michalovciach
Rodinná tragédia v Michalovciach, TASR/Roman Hanc
  • O rodinnej tragédii v Michalovciach sa objavujú nové informácie
  • Muž mal nechať polícii list

V prípade smrti rodiny v Michalovciach sa stále vynárajú nové skutočnosti. Podľa najnovších informácií otec zabil svoju manželku a deti inak, ako strelnou zbraňou. Navyše, vraždu rodiny podľa všetkého plánoval už dlhšie.

V utorok (17. 1.) sa v Michalovciach vo večerných hodinách odohrala rodinná tragédia. Polícia našla v byte štyri mŕtve telá, dve z nich patrili mužovi a žene, dve ďalšie boli ich dvoch detí. Hovorkyňa KR PZ po návšteve miesta činu uviedla, že pravdepodobne malo ísť o rodinnú tragédiu.

Podľa informácií TV JOJ sa objavujú zásadné, nové informácie ohľadom príčiny a času smrti rodiny v Michalovciach. Muž svoje dve deti a manželku podľa informácií TV JOJ nemal zastreliť. O život ich pripravil inak, pričom odborníci hovoria o mimoriadne zvláštnych okolnostiach. Tri obete, matka a dve deti, mali byť mŕtve už dlhšiu dobu.

Podľa zdroja TV JOJ z vyšetrovania ich otec nemal zastreliť, pretože na tele nemali žiadne vonkajšie zranenia. Ako portál ďalej uviedol, muž ich mohol otráviť či udusiť. Doposiaľ sa čaká na výsledky expertízy.

„V rámci vyšetrovania nebolo doposiaľ preukázané, akým spôsobom bol predmetný obzvlášť závažný zločin spáchaný,“ povedala pre TV JOJ Jana Mésarová, košická policajná hovorkyňa.

Komunikácia s priateľmi sa mala prerušiť už počas víkendu. Portál Topky uviedol, že v pondelok po víkende už deti v škole neboli. Spolužiaci a učitelia sa s nimi snažili spojiť, no už vtedy sa neozývali. V deň, keď sa o incidente dozvedela polícia, sused zahliadol otca rodiny na parkovisku.

Portál Nový čas uviedol, že muž sa mal na skutok zrejme pripravovať dlhšie. Ešte predtým, než sa to rozhodol vykonať, mal príslušníkov svojej rodiny vymazať zo sociálnych sietí.

„Vymazať všetky elektronické údaje o človeku nie je vôbec jednoduché,“ povedal pre portál Nový čas IT expert Ondrej Macko. Dodal, že to závisí „samozrejme, od toho, z koľkých sociálnych sietí musel páchateľ údaje vymazávať.“ V prípade, žeby mali jeho rodinní príslušníci aj Facebook, WhatsApp či TikTok, je to robota približne na tri dni, no napriek tomu to nemusí znamenať, že sa mu podarilo vybaviť všetko.

Ako uviedol portál TV Noviny, muž mal byť podnikateľom s vlastnou internetovou firmou, ktorú predal. Peniaze, ktoré získal, investoval zle, a to mu spôsobilo finančné problémy veľkých rozmerov. Veľkú časť peňazí totiž stratil. V tomto čase mali začať aj problémy a jeho manželka sa s ním chcela rozviesť.

Muž mal ešte predtým, ako spáchal samovraždu zavolať svojmu bratovi, ktorému mal povedať, že urobil niečo veľmi zlé a pri dverách nechá pre políciu list, uviedli TV Noviny.

Pred bytom boli kľúče aj doklady

Pluska uviedla, že podľa ich zdroja mali byť pred bytom na prahu položené kľúče, doklady a list. Polícia následne prehľadala všetky izby a zistila, že v byte sa odohrala rodinná tragédia. Podľa Plusky mal muž, otec rodiny, sedieť v kresle vo svojej pracovni za kuchyňou a jeho ruky mali byť spadnuté v lone. Mŕtva manželka a dve deti mali ležať v spálni na posteli v izbe oproti a boli prikryté paplónmi.

Topky kontaktovali človeka, ktorý pred niekoľkými rokmi pracoval vo firme, kde mal pôsobiť muž, ktorý má byť zodpovedný za smrť svojich rodinných príslušníkov. Brigádnik pre portál uviedol, že si dotyčného pamätá ako silnejšieho chlapa, ktorý bol pozitívne naladený, pričom uviedol, že tam pracoval pred viac ako jedenástimi rokmi.

„Takmer s každým v spoločnosti vychádzal, dokonca si pamätám, že pre svojich zamestnancov vymýšľal rôzne familiárne prezývky a žartoval na rôzne témy. Ja už v Michalovciach nejakú dobu nebývam, ale šokovalo ma, keď som čítal, že ho susedia opisujú ako oprsklého introverta, ktorý žil uzavretý pred svetom,“ uviedol bývalý brigádnik pre Topky a dodal: „Stále nemôžem uveriť tomu, že spáchal takýto čin.“ 

„Vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu vraždy je v počiatočnom štádiu a intenzívne prebieha,“ povedala pre TV JOJ Jana Mésarová. 

Panika v Michalovciach

Ešte na Nový rok sa v Michalovciach odohrala chladnokrvná vražda zdravotnej sestry Eriky, ktorú mal zabiť mladý Valentín. Mestom sa v posledných dňoch začala šíriť informácia, že Valentín, ktorý je podozrivý z novoročnej vraždy Eriky, behá po slobode. Polícia na sociálnej sieti prízvukuje, aby ľudia nešírili doslova nezmysly. 

18-ročný Valentín, obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy, ku ktorej došlo na Nový rok v Michalovciach, JE stále VO VYŠETROVACEJ VÄZBE a NEBOL prepustený na slobodu. Informácie o jeho prepustení sú HOAX, ktorý len zbytočne eskaluje napätie medzi ľuďmi a vzbudzuje zbytočné obavy a paniku,“ uvádza polícia.

Obyvateľov Michaloviec správa, pochopiteľne, vydesila a napriek tomu, že polícia túto lož vyvrátila, žije si vlastným životom. Vrah si mal dokonca slobodu kúpiť za peniaze a behať po slobode, nič z toho nie je pravda.

Polícia včera riešila ešte jeden hoax. Musela ubezpečiť verejnosť, že novoročná vražda ženy na ulici v Michalovciach a úmrtie štyroch ľudí, ktorých našli v utorok (17. 1.) v jednom z bytov, spolu nesúvisia. Reaguje tak na rôzne špekulácie, dohady a dezinformácie v internetových diskusiách. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

„Podľa niektorých vyjadrení bola za smrť štyroch ľudí zodpovedná rovnaká osoba ako tá, ktorá o život na Nový rok pripravila mladú Michalovčanku. Ničím nepodložené spájanie dvoch tragických udalostí vyvolalo vlnu paniky a strachu v uliciach mesta,“ uviedla. Opäť zdôraznila, že v prípade úmrtia štyroch osôb ide s najväčšou pravdepodobnosťou o rodinnú tragédiu.

Zdroje: TV JOJ, TV Noviny , Facebook/Polícia SR, Topky , TV Noviny, Pluska, Nový čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá