Nové zistenia o tragédii v Petržalke: Z okna vyskočili syn a dcéra svetovo uznávaného neurológa

  • Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
  • Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
  • Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára
polícia (3)
Na záberoch je miesto tragédie, vchod do paneláku v Petržalke SIU/Ivan Mego
  • Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
  • Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
  • Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára

V nedeľu večer otriasla najľudnatejšou bratislavskou štvrťou tragédia, akú si Petržalčania nepamätajú. Poplach sa spustil už krátko predpoludním, keď z okna jednej z bytoviek na Vyšehradskej ulici vyskočil neznámy muž. Nemal pri sebe žiadne doklady a muži zákona ho preto dlhé hodiny nevedeli identifikovať. 

Na adresu zakrátko dorazili desiatky policajtov, ktorí miesto tragédie zabezpečili, sledovali balkóny, ako aj okolité dianie, no presný byt, z ktorého muž vyskočil, dlho hľadali, za čo neskôr zožali ostrú kritiku. Údajne však v bytovom dome prevládali administratívne priestory a kancelárie a hoci na dvere jednotlivých bytov klopali, nik im neotváral.

Po piatich hodinách kúsok od stojaceho policajta dopadlo na zem ďalšie telo. Žena mala na tele bodnorezné poranenia. Až vtedy sa zasahujúcim policajtom prostredníctvom dronu podarilo objaviť byt, kde natrafili na to najhoršie – v kaluži krvi tam dobodaný ležal len 9-ročný chlapec.  

Nevedno, či by sa im dvoch ľudí podarilo zachrániť, keby do bytu vstúpili skôr, no svoju prácu okomentovali takto:

„Ihneď po prijatí prvotného oznámenia o páde muža z jedného z bytov policajti na mieste začali vykonávať potrebné úkony s cieľom objasnenia okolností tejto udalosti. Policajti pristúpili k tejto situácii zodpovedne a na mieste vykonali bezodkladne po príchode prvotné úkony. Po príchode hliadky PZ na miesto sa zranený muž nachádzal vo vozidle rýchlej lekárskej pomoci. V zmysle prijatého oznámenia však nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu 7-poschodového obytného domu k pádu muža došlo, rovnako tento muž pri sebe nemal žiadny doklad totožnosti a zároveň nikto z obyvateľov obytného domu muža nespoznal,“ hájili postup svojich kolegov v statuse muži zákona.

Prípad vyšetrujú ako vraždu 

Podľa ich slov bolo v tom čase v bytovke málo obyvateľov a nemali žiaden zákonný dôvod na to, aby niektorý z bytov „násilím“ otvorili. V prípade začali tri trestné stíhania.

„Vo vzťahu k pádu 27-ročného muža z jedného z bytov obytného domu, v dôsledku ktorého muž utrpel zranenia, ktorým v priestoroch nemocnice podľahol, bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Vo vzťahu k pádu 39-ročnej ženy, z jedného z bytov obytného domu, v dôsledku ktorým žena na mieste podľahla, bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Vo vzťahu k nálezu tela 9-ročného chlapca bez známok života v priestoroch jedného z bytov, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy,“ prezradili policajti v pondelok krátko popoludní. 

Obete pochádzali z rodiny svetovo uznávaného lekára

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Nový Čas

Najnovšie videá

Trendové videá