Nové zistenia o tragédii v Petržalke: Z okna vyskočili syn a dcéra svetovo uznávaného neurológa

  • Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
  • Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
  • Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára
polícia (3)
Na záberoch je miesto tragédie, vchod do paneláku v Petržalke, SIU/Ivan Mego
  • Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
  • Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
  • Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára

Po tragédii sa nám podarilo zistiť mená a vek zosnulých ľudí, ako aj to, v akom boli rodinnom prepojení. Ako prvý spáchal zrejme samovraždu 27-ročný Marek, brat zosnulej 39-ročnej Michaely, ktorá z okna vyskočila niekoľko hodín po ňom. Zrejme hneď po tom, čo uvidela na zemi ležať svojho syna bez známok života. To je však len jedna z teórií, ako sa mohli udalosti stať.

Jeden z viacerých vyšetrovacích scenárov hovorí o tom, že práve Marek zaútočil na svoju sestru a jej syna. No aký by mal motív ublížiť aj dieťaťu, ostáva nateraz nezodpovedanou otázkou. Zároveň je predmetom preverovania aj postup policajtov, ktorí dlhé hodiny nevedeli nájsť byt, v ktorom sa nešťastie odohralo.

Polícia v Petržalke
zdroj: SIU

Nové informácie Nového Času hovoria, že obaja súrodenci vyrástli a pôsobili v lekárskom prostredí. Denník dokonca navštívil aj dom na bratislavskom Slavíne, ktorý má patriť otcovi Mareka a Michaely.

Namiesto uznávaného doktora tam však natrafili na mladého muža, pravdepodobne jeho druhého syna. „Viem, o čom chcete s nami hovoriť, ale nebudeme sa k ničomu vyjadrovať,“ povedal redaktorom denníka. 

Svetovo uznávaný odborník

Informácie dohľadateľné na internete hovoria o tom, že otec nebohých súrodencov patrí v súčasnosti k najvýznamnejším odborníkom na Alzheimerovu chorobu na svete. Svojimi rukami založil aj Neuroimunologický ústav SAV, v ktorom Michaela až do svojej smrti pôsobila ako psychologička.

Podľa informácií na stránke ústavu uznávaný vedec a doktor stál tiež pri zrode Nadácie MEMORY, ktorá v roku 2002 založila Centrum MEMORY – prvé preventívne, diagnostické, vzdelávacie centrum a špecializované zariadenie pre ľudí s poruchami pamäti a Alzheimerovou chorobou. Odtiaľ nebohá žena len pred pár rokmi odišla.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Výskumník, ktorý sa osobne podieľal na vývoji prvého lieku proti Alzheimerovej chorobe, získal za medicínu Národnú cenu a v súčasnosti podľa verejne dostupných informácií stále pomáha pacientom chorým na Alzheimerovu chorobu.

O Marekovi sa nám nepodarilo zistiť bližšie informácie, no denník Nový Čas uvádza, že obaja súrodenci mali medicínske vzdelanie a pôsobili v zdravotníctve.

Zdroj: Nový Čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá