Novinár Vagovič Rytmusa nešetril: Nepredhadzuj novinárov svojmu publiku a nevyplakávaj

  • Marek Vagovič sa vyjadril k nedávnym krokom Rytmusa
  • Slovenský raper je aktuálne pod paľbou kritiky
marek vagovič rytmus patrik vrbovský
Marek Vagovič sa vyjadril k Rytmusovej kauze Startitup, TASR/Jakub Kotian
  • Marek Vagovič sa vyjadril k nedávnym krokom Rytmusa
  • Slovenský raper je aktuálne pod paľbou kritiky

Marek Vagovič sa na sociálnej sieti Facebook vyjadril k nedávnej kauze rapera Patrika Vrbovského, ktorého poznáme pod umeleckým menom Rytmus. Skúsený investigatívny novinár na svojom profile uverejnil status, v ktorom reagoval na jeho aktivitu z posledných týždňov. 

Na Rytmusa sa spustila vlna negatívnych reakcií po tom, čo pred 2. kolom podporil už novozvoleného prezidenta Slovenskej republiky Petra Pellegriniho. Na dobrote umelcovi nepridalo ani nedávne zverejnenie súkromného telefónneho čísla novinára kvôli jeho otázkam.

„Keď som počul 20 rokov dozadu skladbu E.R.A., vyrazilo mi to dekel. Dodnes mám v aute aj tvoj prelomový album Bengoro, ktorý zbúral scénu a zadefinoval podobu slovenského hip hopu na generáciu dopredu,“ začína spomínaný status Vagoviča.

Ďalej uvádza, že Rytmus sa doteraz k politike nevyjadroval, na čo mal plné právo. „S vplyvom navyše prichádza aj zodpovednosť. Verejne angažovaní ľudia – a umelci obzvlášť – by sa mali dávať pozor, čo hovoria, robia, s kým sa spájajú, koho podporujú. A počítať s následkami, keď spravia chybu.“

Vagovič sa v príspevku taktiež pýta, ako môže s tak pokojným svedomím podporiť kredit politikom, ktorí nesú minimálne nepriamu zodpovednosť za vraždu investigatívneho novinára, a zároveň vyvesiť Kuciakovu fotku počas koncertu v pražskej O2 Aréne.

„Neverím, že raper, ktorý celý život obchádza politiku oblúkom, zrazu len tak podporí kandidáta s pošramotenou povesťou. Z presvedčenia a vo veľmi dôležitých voľbách, v ktorých išlo tejto hulvátskej vláde o všetko.“

Reakcia známeho novinára

„Zíď radšej z kratšej cesty, Bengoro, kým je čas. Nepredhadzuj novinárov svojmu rozvášnenému publiku a nevyplakávaj, ako ti všetci ostatní ubližujú. Každý z nás musí niesť zodpovednosť za svoje slová aj skutky.“

Záverom Vagovič Rytmusa vyzýva, aby povedal celú pravdu. „Prečo politika, prečo práve teraz a prečo akurát Pellegrini. Lebo toto mi hlava neberie. Páliš všetky mosty aj svoju kariéru, ktorú si si prácne budoval. Cesta späť tak bude ťažká, ak nie nemožná,“ dodáva. 

Ako sme informovali len nedávno, Rytmus bol pár dní pred voľbami na Úrade vlády SR, kde sa mal stretnúť s predstaviteľmi strany Smer-SD. Odpoveď, prečo tam bol, uverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, rovno s telefónnym číslom na redaktora (Rytmus má viac ako 760-tisíc sledovateľov). 

„Čo sa týka mojej návštevy na úrade vlády, je to jedna z niekoľkých návštev, ktoré som za posledné roky absolvoval kvôli rôznym projektom, na ktoré som bol oslovený. Nemám potrebu moje stretnutia fotiť a dávať ich na sociálne siete, čo je pochopiteľné. Tieto posledné súviseli s rómskymi projektami a celkom zaujímavým projektom o slobode slova, pretože tu funguje demokracia iba podľa liberálnych médií. Akonáhle niekto ako ja nesúhlasí s vaším názorom, je nepohodlný, zaplatený, proruský a následne šikanovaný,“ povedal Rytmus.

K uvedenému incidentu sa vyjadril aj samotný novinár. „Ja som číslo dotyčného neposunul ani jednej osobe. Každú správu v tej komunikácii som napísal slušne a neutrálne, preto je jednoduché posúdiť, kto sa v tejto situácii zachoval nevhodne. A k tomu ospravedlneniu: nedáva mi žiadny zmysel, pokiaľ moje súkromné číslo stále visí na profile s viac ako 760-tisíc followermi. Pritom som o vymazanie čísla z Instagramu žiadal krátko po tom, ako ho zverejnil, v súkromnej konverzácii,“ uviedol na sociálnej sieti novinár portálu Aktuality.sk Matej Pribelský.

Zdroje: Facebook/Marek Vagovič, Archív Startitup, Instagram/matej.pribelsky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá