Rytmus bol len pár dní pred prezidentskými voľbami na úrade vlády. Dôvod médiám prezradil veľmi neštandardne

  • Rytmus mal byť pár dní pred voľbami na úrade vlády
  • Portálu Aktuality.sk prezradil, čo tam robil
Patrik Rytmus Vrbovský, Peter Pellegrini
Patrik Rytmus Vrbovský, Peter Pellegrini TASR/Jakub Kotian
  • Rytmus mal byť pár dní pred voľbami na úrade vlády
  • Portálu Aktuality.sk prezradil, čo tam robil

Široká verejnosť vie o tom, že Patrik Rytmus Vrbovský sa radí k raperom, ktorí sa do spoločenského aktivizmu až tak nezapájajú a už vôbec nie do politiky. Pred 2. kolom prezidentských volieb nás však prekvapil, keď sa zapojil do kampane a podporil Petra Pellegriniho.

Portál Aktuality.sk však získal informáciu, že Rytmus bol pár dní pred voľbami na Úrade vlády SR, kde sa mal stretnúť s predstaviteľmi strany Smer-SD.

Portálu túto informáciu napokon poskytol aj samotný Patrik Rytmus Vrbovský, ktorého sa pýtali, čo bolo účelom stretnutia a či sa diskutovalo o podpore Petra Pellegriniho.

Na odpovede však zvolil zvláštnu cestu – odpoveď uverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, rovno s telefónnym číslom na redaktora (Rytmus má viac ako 760-tisíc sledovateľov). Za uverejnenie telefónneho čísla sa neskôr verejne ospravedlnil, to však stále visí na sociálnej sieti.

„Priznávam, že číslo toho novinára som zverejniť nemal. Akceptujem, že si robí svoju robotu,“ napísal raper Rytmus na storke. Ďalej napísal, že konal pod nátlakom emócií a dodal, že aj on si musel viackrát zmeniť číslo pre „jednostranných novinárov“, ktorí ohýbajú jeho pravdu.

Dodal, že nie je politik, nežije zo štátnych peňazí a nie je povinný sa niekomu spovedať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Príbelský (@matej.pribelsky)

K samotnému incidentu sa vyjadril aj novinár, ktorý pokladať Rytmusovi dané otázky.

„Keď som bol malý, neznášal som nespravodlivosť. A zostalo mi to, práve preto robím prácu, ktorú robím. Z toho dôvodu nemôžem strpieť, ak niekto, kto zverejnil moje číslo, hovorí o sebe ako o obeti. Nehovoriac o tom, že si na moju osobu už mesiace brúsia zuby extrémisti a dezinformátori. Ten, kto pošle svoj viac ako sedemstotisícový dav proti niekomu iba za to, že sa pýta relevantné otázky, môže ťažko hovoriť o tom, že ho niekto šikanuje,“ napísal na sociálnej sieti novinár portálu Aktuality.sk Matej Pribelský.

„Ja som číslo dotyčného neposunul ani jednej osobe. Každú správu v tej komunikácii som napísal slušne a neutrálne, preto je jednoduché posúdiť, kto sa v tejto situácii zachoval nevhodne. A k tomu ospravedlneniu: nedáva mi žiadny zmysel, pokiaľ moje súkromné číslo stále visí na profile s viac ako 760-tisíc followermi. Pritom som o vymazanie čísla z Instagramu žiadal krátko po tom, ako ho zverejnil, v súkromnej konverzácii,“ dodal.

Rozhovor s novinárom

Rytmus sa pri otázke redaktora najskôr opýtal, či sa pýtali Mateja Sajfu Cifru, či počas návštevy Prezidentského paláca dohadoval podporu pre Ivana Korčoka. (Raper narážal na Sajfovu návštevu paláca u Zuzany Čaputovej na konci júna 2023, keď prezidentka SR oslavovala 50 rokov.)

Odhliadnuc od toho, Ivan Korčok Sajfovi oznámil svoju kandidatúru až 30. augusta 2023, pričom Sajfa ho podporil až 6. apríla 2024, v druhom kole prezidentských volieb.

Stretnutia súviseli s rómskymi projektami

Rytmus však potvrdil, že na úrade vlády bol.

„Čo sa týka mojej návštevy na úrade vlády, je to jedna z niekoľkých návštev, ktoré som za posledné roky absolvoval kvôli rôznym projektom, na ktoré som bol oslovený. Nemám potrebu moje stretnutia fotiť a dávať ich na sociálne siete, čo je pochopiteľné. Tieto posledné súviseli s rómskymi projektami a celkom zaujímavým projektom o slobode slova, pretože tu funguje demokracia iba podľa liberálnych médií. Akonáhle niekto ako ja nesúhlasí s vaším názorom, je nepohodlný, zaplatený, proruský a následne šikanovaný,“ povedal Rytmus.

Vo zverejnenej odpovedi boli aj slová v závere o tom, že Rytmus túto komunikáciu zverejní, pretože novinári podľa neho ohýbajú pravdu.

Podporu dostal aj od Cibulkovej

Okrem Rytmusa a jeho manželky Jasminy Alagič podporili Petra Pellegriniho aj Zuzana Plačková a jej manžel René, rovnako aj Dominika Cibulková a Attila Végh.

„Vysoká účasť totiž naznačuje, že pre tieto voľby boli aktivizovaní aj ľudia, ktorí sú hodnotovo a politicky menej ukotvení alebo politiku riešia iba minimálne a povrchne,“ povedal pre Aktuality.sk Roman Pudmarčík z prieskumnej agentúry Ipsos.

Druhého kola prezidentských volieb 2024 sa totiž zúčastnilo viac ako 61 percent oprávnených voličov. Ide tak o druhú najvyššiu účasť v prezidentských voľbách, viac voličov sa ich zúčastnilo len v roku 1999.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie videá

Trendové videá