Nový 45-kilometrový most spojí Rusko s Japonskom a prinesie nové možnosti v cestovaní

  • Nový most by tak priniesol možnosť cestovať medzi týmito krajinami prostredníctvom vlakovej dopravy. Vďaka tomu by bolo možné dostať sa napríklad z Londýna do Tokia vlakom.
prokudin-gorskii-25
commons.wikimedia.org
  • Nový most by tak priniesol možnosť cestovať medzi týmito krajinami prostredníctvom vlakovej dopravy. Vďaka tomu by bolo možné dostať sa napríklad z Londýna do Tokia vlakom.

Najdlhšia stavba sveta, Transsibírska magistrála, by sa v najbližších rokoch mohla rozšíriť o nový most. Tento most by slúžil ako prepojenie dvoch krajín, Ruska a Japonska. O moste dlhom približne 45 kilometrov v súčasnosti aktívne rokujú obe strany. Nový most by tak priniesol možnosť cestovať medzi týmito krajinami prostredníctvom vlakovej dopravy. Vďaka novému mostu by tak bolo možné dostať sa napríklad z Londýna do Tokia vlakom. Avšak 13 500 kilometrová trasa by zabrala niekoľko dní.

zdroj: expresstorussia.com

Ruský prezident Vladimír Putin sa vyjadril, že jedným z dôvodov výstavby nového mosta je posilnenie ekonomiky vo východnej časti krajiny. Nový most by mohol byť aj nástrojom pre spoluprácu týchto dvoch krajín, ktoré od konca druhej svetovej vojny nepodpísali medzi sebou žiadne mierové dohody.

zdroj: qz.com

„Naším cieľom je ponúknuť partnerom z Japonska možnosť vytvoriť spojenie pre vlaky a autá, ktorými sa tak obyvatelia dostanú z japonského Hokkaida, do ruského Sakhalinu.“ povedal ruský vice-premiér Igor Shuvalov.

V súčasnosti sa Transsibírska magistrála začína v Moskve a končí vo Vladivostoku, celá tato trasa má 9 289 kilometrov. Vďaka moderným technológiám by stavba nového mostu podľa slov Shuvalova nemala byť veľmi nákladná. Putinov poradca v oblasti ekológie, Sergei Ivanov, sa vyjadril, že o tomto nápade sa uvažovalo už v minulosti. Nové spojenie by posilnilo Rusko v oblasti produkcie ropy a plynu.

zdroj: inhabitat.com / siberiantimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK