Nový COVID automat by mohol byť čoskoro realitou. Zodpovedným by mohol zaručovať viac slobody

  • Poslankyňa SaS Janka Bittó Cigániková avizuje, že vláda bude čoskoro schvaľovať nový COVID automat
  • Verí, že nový automat bude zaočkovaným či otestovaným zaručovať viac slobody
  • Cigániková tiež tvrdí, že nový COVID automat by mal byť jednoduchší
uvoľňovanie opatrení
TASR/AP Photo/Emilio Morenatti
  • Poslankyňa SaS Janka Bittó Cigániková avizuje, že vláda bude čoskoro schvaľovať nový COVID automat
  • Verí, že nový automat bude zaočkovaným či otestovaným zaručovať viac slobody
  • Cigániková tiež tvrdí, že nový COVID automat by mal byť jednoduchší

Nový COVID automat už môže byť čoskoro skutočnosťou. Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) avizuje, že vláda o novej verzii bude rokovať už čoskoro. Tvrdí, že nový COVID automat bude jednoduchší a budú v ňom rozumnejšie nastavené niektoré opatrenia. 

Vláda bude čoskoro rokovať a schvaľovať novú verziu Covid Automatu, ktorý by konečne mal priniesť rozumnejšie a jednoduchšie pravidlá. Na jeho zásadnú zmenu tlačíme už od marca a je najvyšší čas,“ avizuje zmeny prostredníctvom sociálnej siete Facebook poslankyňa NR SR Janka Bittó Cigániková.

Tvrdí, že novým automatom sa už úplne zbavíme plošných celonárodných opatrení. „Dobrou správou je, že úplne OPUSTÍME PLOŠNÉ CELONÁRODNÉ OPATRENIA,“ znejú presné slová poslankyne. 

Menej farieb a viac slobody

Ako ďalej uvádza, nový COVID automat by mal byť jednoduchší, znamená to teda, že by mohol obsahovať menej farebných fáz a rovnako by mali byť rozumnejšie nastavené aj hromadné podujatia. „Nový automat bude JEDNODUCHŠÍ – menej farbičiek a rozumnejšie nastavené hromadné podujatia.

Nový COVID automat by mal zaručovať aj viac slobody zodpovedným, a teda očkovaným a otestovaným.

Za politický prospech niektorých politikov ľudia doplatia životmi, tvrdí Cigániková. Pribudlo 94 nakazených

Teší ma, že sa nám podarí zachovať VIAC SLOBODY OČKOVANÝM A OTESTOVANÝM, prípadne tým, čo covid prekonali a majú dosť protilátok. Štát musí oceniť tých, ktorí spravia extra krok, aby si boli istejší, že neohrozia ľudí okolo seba a neprispejú k zhoršovaniu situácie v našom zdravotníctve,“ píše Cigániková ďalej. 

Cigániková tvrdí, že koalícia sa už v minulosti zhodla na tom, že COVID automat by mal byť posudzovaný aj psychológmi či sociológmi.

Jednou z našich podmienok, ktoré koalícia schválila, no dodnes sa to neudialo, je posudok nastavenia automatu od psychológov a sociológov. Ľudí, ktorí rozumejú ľudskému správaniu a budú vedieť vypichnúť problémy, ktoré epidemiológovia nevidia,“ uvádza. 

Verím, že schválime taký nový Covid automat, ktorý ľuďom prinesie viac slobody a zároveň bude bezpečný pre zdravie nás všetkých,“ dodala na záver.

Pošli odkaz Čepčekovi a ĽSNS, Cigániková ho dnes prečíta v parlamente. Sprísnenie interrupcií je opäť na stole

Zdroj: Facebook/ Janka Bittó Cigániková

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá