Nový COVID automat: Takmer celé Slovensko bude po novom zelené. Žlté ostávajú len tieto 3 okresy

  • Od pondelka vojde do platnosti nový COVID automat
  • Pozri sa ku ktorej farbe patrí tvoj okres
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, ministerstvo zdravotníctva
  • Od pondelka vojde do platnosti nový COVID automat
  • Pozri sa ku ktorej farbe patrí tvoj okres

Situácia na Slovensku sa stále zlepšuje. Svedčí o tom aj nové rozdelenie okresov. Takmer celá mapa je už totiž v zelenej farbe. Výnimkou ostávajú len 3 žlté okresy, teda v prvom stupni ostražitosti. Od pondelka 12. júla nás teda bude čakať nové farebné rozmiestnenie.

Žlté už len 3

Prísnejších pravidiel sa nezbavilo iba Humenné, Ružomberok a Turčianske Teplice. Rúško si ľudia v žltej farbe nechajú nie len v interiéri ale aj v exteriéri na hromadných podujatiach. Ostáva aj nariadenie, ktoré hovorí o obmedzenom počte v interiéri reštaurácií.

Medzi stolmi je nutné dodržať dvojmetrové odstupy. V prípade fitness centier je zas povolená kapacita 30 osôb alebo minimálne 15 metrov štvorcových na osobu. Na umelých vodných plochách bude povolených maximálne 50% z kapacity kúpaliska. V prípade hromadných podujatí zas bude môcť byť v interiéri obsadené sedenie na 50 % kapacity a v exteriéri 75 %.

Reštaurácia
zdroj: tasr/AP Photo/Pavel Golovkin

Kúpaliská bez obmedzení

V zelenej farbe sú všetky ostatné okresy, teda:

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I.-V., Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen

Aj napriek tomu, že sa tvoj okres nachádza v zelenej farbe, rúško si musíš nechať nasadené v interiéri aj na hromadných podujatiach v exteriéri. Umelé vodné plochy, teda bazény a plavárne sú pre zelené okresy bez obmedzení.

Fitness centrá zas budú mať povolených maximálne 50 osôb alebo minimálne 15 metrov štvorcových na osobu. Bez obmedzení sú aj reštaurácie, múzeá, galérie či výstavné siene.

Kúpalisko
zdroj: tasr/TASR - Silvia Tannhauserová
Zdroj: korona.gov

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá