REKORD: Pribudlo až 7 244 nových prípadov koronavírusu. Nemocnica má problém s antirúškarmi, políciu volajú denne

  • Za včerajší deň pribudlo 7 244 nových prípadov koronavírusu
  • Napätie v spoločnosti rastie, v NÚDCH prichádzajú lekári denne do konfliktu s odporcami protipandemických opatrení
nemocnica covid koronavírus
SITA/FNsP Žilina
  • Za včerajší deň pribudlo 7 244 nových prípadov koronavírusu
  • Napätie v spoločnosti rastie, v NÚDCH prichádzajú lekári denne do konfliktu s odporcami protipandemických opatrení

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 7 244 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov, informuje NCZI. Včera bolo ukončených 26 314 RT-PCR vyšetrení. Ďalších 1 752 ľudí malo pozitívny antigénový test, včera sa vykonalo 26 110 antigénových testov.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 2 626 pacientov s COVID-om alebo s podozrením, viac ako 80 % z nich nie je zaočkovaných. Za uplynulý deň ich pribudlo 32. Na JIS máme hospitalizovaných 239 ľudí, na pľúcnej ventilácii 238. Pribudlo 39 úmrtí na koronavírus. 

Prvou dávkou sa dalo včera zaočkovať 5 139 ľudí, vakcináciu druhou dávkou podstúpilo 2 383 ľudí.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (1 358), nasleduje Košický (1 132), Žilinský (1 027), Banskobystrický (972), Bratislavský (856), Trenčiansky (784), Trnavský (563) a Nitriansky (552),“ dodáva rezort zdravotníctva.

💉 Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 542 370 za predchádzajúci deň pribudlo 5 139 očkovaných….

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Saturday, November 13, 2021

Konflikty pred tými najzraniteľnejšími

Epidemická situácia na Slovensku sa zhoršuje, rastie aj napätie v spoločnosti. Pribúda počet hospitalizovaných. Zdravotnícky personál je vyčerpaný, no okrem práce prichádzajú do potýčky s ľuďmi, ktorí nedodržiavajú opatrenia. 

O aktuálnej situácii v nemocnici prehovoril aj riaditeľ Národného ústavu detských Peter Bartoň. Vyhlásil, že denne vedú konflikty s ľuďmi, ktorí nesúhlasia s protipandemickými reštrikciami.

Dáš sa zaočkovať aj treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu?

V NÚDCH sa čoraz častejšie stretávame s odporcami základných protiepidemických opatrení a s doteraz nevídanou agresivitou. A to aj napriek tomu, že liečime tých najzraniteľnejších – Vaše deti,“ hovorí pre Topky. Dodáva, že často musí zasahovať polícia.

Upozorňuje, že takéto útoky ohrozujú ich detských pacientov, ale aj celý zdravotnícky personál.

Naše lekárky, lekári a sestry pracujú pod enormným tlakom, podávajú profesionálne výkony, snažia sa empaticky pristupovať k pacientom a ich rodičom a sami sú živiteľmi rodín – matkami a otcami detí, ktoré ich tiež potrebujú. Nechajte nás prosím pracovať, žiadne konflikty a hádky nezlepšia už aj tak ťažkú situáciu, ktorej všetci spoločne čelíme. Zdravý rozum, empatia a úcta jeden k druhému je tou silou ľudskosti, ktorú teraz všetci najviac potrebujeme,“ uzatvára.

Zdroje: NCZI, Topky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie