O očkovací bonus prejavili záujem desaťtisíce ľudí, aj keď stránka padala. Ministerstvo sa teší ako zvládlo nápor

  • Do súťaže sa prihlásili desaťtisíce ľudí
  • Registrácia už je vraj plne funkčná
Ilustračný obrázok
TASR / Jaroslav Novák,tasr/AP Photo/Matt Rourke
  • Do súťaže sa prihlásili desaťtisíce ľudí
  • Registrácia už je vraj plne funkčná

Počas včerajšieho dňa mnohí ľudia o 12:00 čakali na spustenie registrácie do očkovacej lotérie. Internetová stránka však nefungovala a jej spustenie bolo napokon ohlásené na 20:00. Ministerstvo tvrdí, že odpočítavanie malo byť koncipované na deň, nie na hodinu.

Nápor vraj zvládli

Web sa tak nespustil ani o 12:00, ani o 20:00. Ku registrácii sa ľudia dostali už okolo pol 7 večer. Aj napriek spomínaným nedorozumeniam počas dnešného dňa Ministerstvo uviedlo, že záujem o očkovaciu prémiu je obrovský.

„O očkovaciu prémiu sa do dnešného rána prihlásili desaťtisíce ľudí. Prvý nápor registrácii tak náš systém s prehľadom zvládol,“ píše na sociálnej sieti Ministerstvo financií SR.

Registrácia už funguje

Ministerstvo financií SR po spustení o 18:30 evidovalo viaceré podnety od ľudí, ktorým chodili niekoľkokrát za sebou potvrdzujúce SMS a e-maily.

„Tento technický problém sa mohol vyskytnúť u prihlásených do 20:24, ale v súčasnosti už systém beží, ako má. Potvrdzujúce SMS a e-maily by mali mať zároveň už k dispozícii všetci, ktorí sa registrovali počas včerajšieho večera,“ objasňuje Ministerstvo.

To ďalej uviedlo, že registrácia na očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus je plne funkčná a všetci záujemcovia sa môžu prihlásiť z pohodlia domova.

Prémia
zdroj: TASR / Jaroslav Novák
Zdroj: Facebook/Ministerstvo financií

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech