O pár dní v Tatrách otvoria obnovené historické kúpele, ubytuješ sa tu len za pár eur

  • Vo Vysokých Tatrách už 17. augusta opäť otvoria svoje brány klimatické kúpele
  • Rekreačný komplex Nová Polianka prešiel naozaj rozsiahlou rekonštrukciou
  • Za ubytovanie, stravu aj wellness tu pritom zaplatíš zlomok ceny v porovnaní s inými hotelmi
hotel
MOSR
  • Vo Vysokých Tatrách už 17. augusta opäť otvoria svoje brány klimatické kúpele
  • Rekreačný komplex Nová Polianka prešiel naozaj rozsiahlou rekonštrukciou
  • Za ubytovanie, stravu aj wellness tu pritom zaplatíš zlomok ceny v porovnaní s inými hotelmi

Slovenské Tatry sú tento rok mimoriadne vyhľadávanou destináciou. Svedčí o tom aj nedávna inventúra turistov, ktorá prekonala všetky očakávania. Za jediný deň napočítali vo vysokohorskom prostredí Tatranského národného parku 30 232 návštevníkov. Rekord si až doposiaľ držal rok 1980 s 26 520 návštevníkmi. Naopak, najmenej ich bolo v roku 2012. V deň sčítania ich narátali iba 7 660.

Niet preto divu, že v prípade, ak sa toto leto  rozhodneš zarezervovať si dovolenku vo Vysokých Tatrách na poslednú chvíľu, obľúbené ubytovania môžu byť celkom vypredané. 

KOMENTÁR: Namiesto Chorvátska stojíme v radoch na lanovku v Tatrách. Sme predsa zodpovední

Už o pár dní však v Tatrách pribudne staro-nové rekreačné zariadenie, o ktorom najmä mladšia generácia možno vôbec netuší.  Ide pritom o hodnotné historické kúpele Nová Polianka, ktoré po rekonštrukcii opäť ožili.

Novej Polianke sme vdýchli nový život a dnes je už po rozsiahlej rekonštrukcii pripravená na rekreáciu našich vojakov i civilnej verejnosti v nádhernom prostredí Vysokých Tatier,“ píše Ministerstvo obrany SR.

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Mittwoch, 12. August 2020

Táto národná kultúrna pamiatka po kompletnej rekonštrukcii láka návštevníkov nielen novými modernými izbami, ale dokonca aj wellness službami. V ponuke hotela nájdeš naozaj široký výber rehabilitačných a zdravotných procedúr, ktoré môžeš absolvovať pod dohľadom lekárov a špecializovaného personálu.

V štádiu príprav je aj spustenie jedinečného retro kina s kapacitou až 175 miest, ktoré už onedlho doplní historický ráz celého zariadenia. Hotela Granit*** Nová Polianka otvorí svoje brány už 17. augusta 2020.

Môžeš tak byť jedným z prvých návštevníkov tohto zrekonštruovaného komplexu uprostred tatranskej prírody. Vedenie hotela vyzýva Slovákov, aby do konca roka na pobyt využili rekreačne poukazy: „Príspevok na rekreáciu môžete využiť aj na viac pobytov počas roka, no maximálna výška príspevku od zamestnávateľa je 275 eur ročne.“

Dnes sme si prezerali staré čiernobiele fotografie, ku ktorým sme našli i farebné aktuálne verzie. Viete i vy, z ktorého Hotela Granit sú? 😊

Gepostet von Granit Hotels am Donnerstag, 4. Juni 2020

A čo ceny? V Hoteli Granit Nová Polianka zaplatíš za dvojlôžkovú izbu 75 eur za noc. Apartmán pre 4 osoby je k dispozícii za 160 eur. Za raňajky obed aj večeru tu zaplatíš spolu 30 eur. Rôzne druhy masáží stoja od 5 do 45 eur.

„Pre mladomanželov, či významných hostí na firemnej prezentácii je k dispozícii ubytovanie v nádherných apartmánoch s výhľadom na tatranskú prírodu. Všetky štandardné izby sú plne vybavené pre zabezpečenie pohodlia hostí,“ píše sa na oficiálnej stránke zariadenia.

Zdroje: lesytanap.sk, granithotels.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK