O sociálne siete Zuzany Čaputovej sa chce starať 160 ľudí. Neodradil ich ani nižší plat

  • Ponúkaná základná platová zložka predstavuje 1 310 eur
  • Uchádzači si pred osobným pohovorom musia prejsť trojitým testovaním
caputova
TASR/Jakub Kotian
  • Ponúkaná základná platová zložka predstavuje 1 310 eur
  • Uchádzači si pred osobným pohovorom musia prejsť trojitým testovaním

K prvému augustu by mal do Grassalkovičovho paláca zasadnúť nový člen komunikačného tímu, špecialista pre sociálne médiá. Teda, ak sa podarí niekoho vybrať. Prezidentská kancelária zverejnila ponuku 17. júna. Požiadaviek bolo niekoľko, jednou z nich bola aj dvojročná prax v oblasti kreatívy a sociálnych médií. 

Základná platová zložka predstavuje 1 310 eur. To, či to bude novému členovi tímu prezidentky stačiť, je otázne.

Prezidentka hľadá človeka, čo sa jej postará o Facebook či Instagram, základ mzdy je 1 310 eur

Správa sa má týkať všetkých sociálnych sietí, na ktorých hlava štátu figuruje. Sem patrí okrem najznámejších aj u nás menej populárny Twitter, LinkedIn či dokonca Youtube. Prezidentka Zuzana Čaputová má na Instagrame viac ako 291-tisíc fanúšikov, denne pridáva niekoľko nových postov.

Živú komunikáciu na Instagrame si udržiava aj vďaka Instastories, každý deň tak pustí do svojho pracovného sveta desiatky tisíc Slovákov.

Náročné kritériá

23.júna bol posledný deň, kedy mohli záujemcovia posielať prihlášky. Zaujímavosťou je, že výberové konanie na túto pozíciu sa koná už druhý raz. Prvý pokus s účasťou štyroch záujemcov bol neúspešný. 

Hoci prezidentská kancelária vymenovala niekoľko prísnych kritérií pre prijatie na novú pracovnú pozíciu, podľa slov jej hovorcu Martina Strižinca sa prihlásilo okolo 160 kandidátov. Tí mohli svoje životopisy a motivačné listy posielať nielen online, ale aj poštou. 

zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Ani dva týždne po deadline sa pohovory zatiaľ neuskutočnili. „Konať sa budú koncom tohto alebo začiatkom budúceho týždňa,“ vysvetlil redakcii Startitup Strižinec a dodal, že uchádzačov čakajú tri testy.

V písomnej časti sa overujú schopnosti a vedomosti kandidáta. Ten by mal okrem iného ovládať aj Ústavu Slovenskej republiky, zákon NR SR č. 16/1993 Z. z. o Kancelárii prezidenta Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov, zákon č. 55/2017 Z. z o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov. To bude všeobecná a odborná testová skúška. 

Tretím v poradí je test z anglického jazyka na úrovni B2. Až po úspechu v týchto troch zadaniach budú kandidáti pozvaní na osobný pohovor.

1 310 eur?!

Keď sa v pracovných ponukách, ktoré sa venujú problematike spravovania sociálnych médií, trošku zorientuješ, zistíš, že ohodnotenie za takúto prácu sa pohybuje v rozmedzí medzi 1 100 eur a končí niekde pri sume 2 000 eur. Prezidentská kancelária sa však k platovej otázke a jej relevantnosti vyjadrila ako o vyhovujúcej a absolútne zodpovedajúcej tejto pozícii. 

Ponúkaný základný plat zodpovedá platovej tarife v 8. platovej triede podľa zákona o KP SR,“ uviedol Strižinec. Keďže ide o základnú platovú zložku, je pravdepodobné, že k nej budú pridávané aj odmeny a bonusy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK