O týždeň si už mentolové cigarety v obchode nekúpiš, oficiálne končí ich predaj

  • V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet
  • Zákaz vyplýva z európskej smernice o tabakových výrobkoch
cigareta
Unsplash/Jayson Hinrichsen, Markus Spiske
  • V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet
  • Zákaz vyplýva z európskej smernice o tabakových výrobkoch

Ak si mal v obľube sem-tam si zapáliť mentolovú cigaretu, od budúceho týždňa si ju už na Slovensku nekúpiš. Od 20. mája vstúpi do platnosti úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulami.

Zákaz sa dotkne všetkých trhov v Európskej únii vrátane bezcolných predajní, upozornila na zmenu Katarína Zemanová z PRime time.

Zákaz sa ale netýka elektronických cigariet ani zariadení na zahrievanie tabaku. O tom, čo nás v druhej polovici mája 2020 čaká, sme ťa informovali už začiatkom roka.

cigareta
zdroj: Unsplash/Stas Svechnikov

„Zákaz vyplýva z európskej smernice o tabakových výrobkoch, ktorá nadobudla platnosť 19. mája 2014. Smernica zaviedla zákaz cigariet a tabaku na ručné balenie cigariet s charakteristickými príchuťami – teda s jasne rozpoznateľnú vôňou alebo chuťou odlišnou od tabaku,“ spresňuje Zemanová.

Pre mentolové cigarety a tabak doposiaľ výrobcovia využívali prechodné obdobie, to sa končí práve budúcu stredu. Zákaz EÚ sa vzťahuje na cigarety a tabak na ručné balenie cigariet, netýka sa bezdymových tabakových výrobkov a elektronických cigariet.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech