Progres čítania článku

V tejto kategórii sa môžu nachádzať články nevhodné pre osoby s citlivou povahou

Nemám 21+
Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované

Obávaní Hells Angels už sú na Slovensku. Primátor mesta Šamorín radí pozatvárať podniky

  • Hells Angels už sú na Slovensku
  • Mesto Šamorín očakáva v napätí nával motorkárov bez zábran
  • Mnohé podniky budú pre obavy z výtržností radšej zatvorené
Hell's Angels
Obávaný gang už je v Bratislave, Flickr/Michael Starnes,Claude
  • Hells Angels už sú na Slovensku
  • Mesto Šamorín očakáva v napätí nával motorkárov bez zábran
  • Mnohé podniky budú pre obavy z výtržností radšej zatvorené

Najobávanejší motorkársky gang Hells Angels už teraz smeruje na najväčší zraz motorkárov na svete, ktorý sa po prvýkrát uskutoční v Bratislave. Gang je podľa mnohých spojený s organizovaným zločinom a známy svojimi kriminálnymi aktivitami, výtržnosťami a agresívnym správaním. Niektorí členovia majú na svedomí obchod s drogami, zbraňami, dokonca aj vraždy.

Podujatie sa koná po prvýkrát na Slovensku, a preto platia prísne bezpečnostné opatrenia. Hlavný program zrazu sa uskutoční v Šamoríne od 2. do 4. júna. Pekelní Anjeli majú viac ako 3 500 členov a sú považovaní za syndikát organizovaného zločinu.

Primátor radí pozatvárať podniky v Šamoríne

V rámci podujatia sa očakáva účasť približne 3 000 členov gangu. Polícia zabezpečuje bezpečnosť v hlavnom meste aj jeho blízkom okolí. Podľa slov primátora mesta Šamorín má „polícia základňu v areáli gymnázia M. R. Štefánika, kde je zriaďovateľom Trnavský samosprávny kraj a nie mesto“.

Podľa informácií Startitup zatiaľ v centre Šamorína obávaných motorkárov nevideli, ale niektorí vodiči si ich všimli už na hlavnom ťahu na ceste 63 a v uliciach, ktoré smerujú do Čilistova.

Pre strach z agresívneho správania členov Pekelných anjelov pozatvárali niektorí podnikatelia na výzvu primátora aj svoje prevádzky, až kým motorkári neodídu.

„Minulý týždeň som pozval majiteľov – prevádzkarov gastropodnikov, kde im bolo oznámené, že sa v Šamoríne bude konať takáto akcia. Zároveň som im povedal, aby zvážili, či svoje podniky otvoria alebo nie. Ja som im poradil radšej neotvoriť v poobedňajších a večerných hodinách, no zakázať im to nemôžem,“ vysvetlil primátor Šamorína Csaba Orosz.

Na otázku, či mesto bolo vopred informované o priebehu zrazu tzv. kriminálnikov na kolesách, primátor odpovedal: „O programe mesto zo strany usporiadateľa informované nebolo. Celá akcia by mala byť na súkromnom pozemku Hotela Kormorán a v priľahlom parku od 1. do 4. júna.“

Podľa našich informácií Pekelní Anjeli nepotrebovali žiadne špeciálne povolenia na zorganizovanie zrazu tisícok motorkárov. „Na uskutočnenie súkromných akcií je potrebné podať Oznámenie o kultúrnom podujatí, je to len oznamovacia povinnosť voči mestu, a toto aj splnili,“ dodal na záver primátor mesta Šamorín.

Polícia sa v predstihu na obávaných motorkárov pripravila 

V súvislosti so zrazom motorkárskeho klubu Hells Angels sme oslovili aj hovorkyňu Policajného zboru Denisu Bárdyovú. Pýtali sme sa, či polícia v hlavnom meste a okolí už musela zasahovať v prípade akéhokoľvek porušenia zákona zo strany členov gangu motorkárov.

Na túto otázku nám odpovedala takto: „Prípady narušenia verejného poriadku, prípadne páchania inej protiprávnej činnosti sme v tejto súvislosti doposiaľ nezaznamenali. Taktiež v tejto súvislosti nedošlo k obmedzeniu osobnej slobody, prípadne k zadržaniu osôb.“

Hovorkyňa Policajného zboru informovala, že „polícia aj v spolupráci s vedením mesta a ďalšími zainteresovanými stranami pristupuje k situácii zodpovedne a pre zvýšenie bezpečnosti už v dostatočnom predstihu posilnila výkon služby a zvýšila prítomnosť policajných hliadok v dotknutých mestách a ich okolí“.

„Do bezpečnostných opatrení sme po zvážení všetkých bezpečnostných rizík vyčlenili potrebný počet policajtov, ktorí dohliadajú na verejný poriadok a tiež vykonávajú potrebné úkony smerom k občanom, aby sme dokázali v prípade potreby včas a efektívne zasiahnuť a upokojiť situáciu v meste tak, aby nedošlo k škodám na majetku alebo k iným protiprávnym konaniam,“ dodala.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom StartitUp PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Startitup PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom StartitUp PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.

Zakúpené články

Zatiaľ nemáš zakúpený žiadny článok