Obchodovali s drogami aj so zbraňami, neštítili sa ani vraždy. Interpol hľadá 15 Slovákov, ktorí majú na krku vážne obvinenia

  • Interpol eviduje 15 Slovákov, ktorých hľadá kvôli rôznej závažnej trestnej činnosti
  • Medzi hľadanými sú známe mená
Karol Mello
TASR/Pavel Neubauer
  • Interpol eviduje 15 Slovákov, ktorých hľadá kvôli rôznej závažnej trestnej činnosti
  • Medzi hľadanými sú známe mená

Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne eviduje 15 Slovákov hľadaných pre rôznu závažnú trestnú činnosť. Vyplýva to z údajov na internetovej stránke organizácie. Medzi mediálne najznámejších patria na doživotie odsúdený šéf východoslovenskej zločineckej skupiny Róbert Okoličány a jeho komplic Róbert Nigut, ktorý je rovnako odsúdený na doživotie.

V databáze Interpolu je aj bývalý policajný funkcionár činný pre skupinu sátorovcov Boris Drevenák, odsúdený na 17 rokov väzenia ako aj Karol Mello, ktorý čelí obžalobe v súvislosti so streľbou na ženu s dieťaťom v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej obaja zahynuli. Medzi ďalšími sú osoby hľadané napríklad pre vraždu, obchodovanie s drogami, nelegálnu držbu a obchodovanie so zbraňami alebo únos.

Hľadať by mal celý svet

Na všetkých 15 hľadaných je vydaný takzvaný „Červený obežník“. „Červený obežník je žiadosť pre bezpečnostné zložky po celom svete, aby vyhľadali a zadržali hľadanú osobu až do jej vydania, odovzdania alebo podobnému úkonu,“ uvádza Interpol.

Medzinárodná organizácia kriminálnej polície Interpol funguje od roku 1923. Sídli vo francúzskom Lyone a združuje 190 členských štátov. Spolupracujú v boji proti terorizmu, vojnovým zločinom, organizovanému zločinu, pašovaniu drog, výrobe detskej pornografie alebo korupcii. Slovenská republika sa členom stala 3. októbra v roku 1993, keď ju prijali na 62. zasadnutí Valného zhromaždenia Interpolu v Arube ako 170. člena.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech