Obľúbená bratislavská kaviareň sa chystá na znovuotvorenie. Ľudia sa jej nevedia dočkať

  • Známy a Bratislavčanmi vyhľadávaný koncept našiel starostlivú ruku
  • O zákazníkov núdzu nemá
Ilustračná foto, Unsplash/shull, wei
  • Známy a Bratislavčanmi vyhľadávaný koncept našiel starostlivú ruku
  • O zákazníkov núdzu nemá

Len nedávno sme ťa informovali o tom, že obľúbenej kaviarni Mačinézy sa síce podarilo dostať z lockodwnovej éry, no majitelia sa aj napriek tomu rozhodli kaviareň posunúť na predaj. Na svojich sociálnych sieťach zverejnili informáciu o jej predaji. Dôležité pre nich bolo, aby nezanikla myšlienka celej kaviarne a nestala sa nejakou klasickou krčmou.

Najnovšou informáciou je, že prevádzka dostala nových majiteľov – Evu a Danku. „Budeme pokračovať v tomto obľúbenom koncepte,“ potvrdili.

Tešiť sa môžeš na mačky, výbornú kávu, chutné koláče, prosecco a mnoho ďalšieho.

„Práve pre vás pripravujeme znovuotvorenie a tešíme sa na vás už čoskoro. Sledujte našu stránku, kde sa vždy dozviete najnovšie informácie. Budeme vás priebežne informovať. Ďakujeme za vašu doterajšiu priazeň a veríme, že naplníme vaše očakávania.“

Kaviareň na rohu Čajakovej a Beskydskej ulice sa dynamicky rozrastala. Už v minulosti sa ocitla na predaj, aj napriek tomu, že jej zákazníci neustále pribúdali. Kaviareň mala stálych dodávateľov a bola zisková. V úvahách bola chvíľu aj premena konceptu. V takom prípade by sa však suma za odstúpenie zmenila.

V minulosti ju spolu s celým vybavením, zariadením, vizuálnou identitou, sociálnymi sieťami a vypracovaním potrebných zmlúv ponúkali za 24 500 eur.

Zvieratá na prvom mieste

Mačkám poskytli dočasný domov a denno-denne sa o ne starali. Okrem toho usporadúvali v kaviarni akcie rôzneho druhu a výťažky z nich išli zakaždým na pomoc útulkom alebo organizáciám pre zvieratá v núdzi. Zaujímavou pointou celej kaviarne bolo, že si si svoju mačku v Mačinézy mohol adoptovať a starať sa o ňu. 

Mačinézy boli prvým a dlho aj jediným konceptom svojho druhu v hlavnom meste. Inšpirácia prišla zo zahraničia, kde sú kaviarne tohto typu veľmi bežnou súčasťou kaviarenských konceptov. Ak si tu nikdy nebol a predstava mačiek ležiacich na stoličkách a pod stolmi ti spôsobuje nepríjemné pocity, nemusí.

Z hygienických dôvodov boli počas dennej prevádzky všetky vo vedľajšej miestnosti, ktorú majiteľky pracovne nazývali útulkom. Tam si sa v prípade záujmu mohol ísť mačkám povenovať, prípadne si nejakú vybrať.

Potrpeli si tu aj na potenciálneho majiteľa mačky z Mačinézy. Ak si aj nejakú vybral, musel sa k nej hodiť. A tak sa niekedy stalo, že mu pomohli vybrať si inú, alebo jednoducho odišiel domov s prázdnymi rukami, pretože k danej mačke jednoducho nepasoval.

Napriek tomu, že pandémiou trpeli mnohí podnikatelia v gastre, koncept zvieracej kaviarne je jednoznačne veľmi špecifickým prípadom. Vďaka predaju nápojov a dezertov si tento priestor na seba dokáže zarobiť, grom však ostávajú práve adopcie chlpáčov.

„Za mesiac o pol sa nám podarilo adoptovať 7 mačiek, a to aj vďaka spolupráci s OZ Bridget Mačičková. Koronakríza nás veľmi zasiahla, pretože sme nemohli realizovať adopcie, ktoré sú nosnou myšlienkou podniku.“ 

Zdroj: Mačinézy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá