Obľúbená destinácia Slovákov sa chystá otvoriť svoje brány už koncom júla. Vstup do nej však nebude povolený každému

  • Indonézia bola pre väčšinu sveta zatvorená od marca 2020
  • Tento stav sa čoskoro zmení, plánuje privítať turistov v „zelených zónach“
Indonézia
Unsplash/Fikri Rasyid, Unsplash/Jeremy Bishop
  • Indonézia bola pre väčšinu sveta zatvorená od marca 2020
  • Tento stav sa čoskoro zmení, plánuje privítať turistov v „zelených zónach“

Dovolenkové lokality sa postupne začínajú sprístupňovať svetu. Svoje brány sa rozhodla otvoriť aj Indonézia, konkrétne Bali, Bintan a Batam. Vstup do obľúbenej destinácie nebude však povolený každému. O možnosť pobytu na malebných ostrovoch budú musieť krajiny požiadať. Spravilo tak už aj Poľsko a Ukrajina.

Rýchlosť otvárania záleží od vakcinácie

Teplé piesočné pláže, oceán a turizmus  všeobecne drží v zajatí vakcinácia. Iba od jej úspechu záleží, či sa tamojším autoritám podarí otvoriť už koncom júla. Vyzerá to však veľmi sľubne.

„Na Bali už máme pripravených takmer 60 000 až 70 000 očkovacích látok. Keď budeme mať dostatočnú zásobu, minister zdravotníctva povedal, že potrebné množstvo ľudí pre dosiahnutie kolektívnej imunity môžeme zaočkovať do dvoch až troch mesiacov, čo znamená polovica alebo koniec júla,“ uviedol minister cestovného ruchu Sandiaga Uno, ktorý bol do svojej funkcie menovaný v decembri, uvádza Bloomberg.

Plánuješ ísť toto leto na dovolenku?

Na spustenie programu by podľa neho museli byť zaočkované najmenej 2 milióny obyvateľov. Medzi ďalšie turistické lokality, ktoré sa zvažujú sprístupniť turistom v rámci programu cestovných koridorov, patrí Yogyakarta, ostrov Belitung, jazero Toba na Sumatre, chrám Borobudur v strednej Jáve, rybárske mesto Labuan Bajo vo východnej Indonézii a Likupang v Sulawesi.

O povolenie vycestovania obyvateľov do Indonézie požiadali z našich susedov Poľsko a Ukrajina. Úrady rokujú aj so Singapurom, Čínou, Južnou Kóreou, Indiou, Holandskom a Spojenými arabskými emirátmi o možných cestovateľských bublinách, ktoré umožnia ich štátnym príslušníkom ísť do takzvaných „zelených zón“ Indonézie.

Indonézia
zdroj: Unsplash/Jeremy Bishop

Ak sa nedostaneš tam, tak sem určite

Ak Slovensko nepožiada o možnosť vycestovania svojich občanov do tejto lokality, nemusíš zúfať. Letnú dovolenku si budeš môcť užiť v ďalšej obľúbenej krajine.

Slováci už o pár týždňov budú môcť dovolenkovať v Grécku, a to bez karantény. Podmienkou je, že musia byť buď zaočkovaní proti COVID-19, alebo sa musia preukázať negatívnym výsledkom testu nie starším ako 72 hodín.

Grécko sa rozhodlo zrušiť karanténne obmedzenia nielen pre nás, ale pre všetky členské štáty Európskej únie, Spojené štáty, Veľkú Britániu, Srbsko a Spojené arabské emiráty.

Minulý mesiac krajina zrušila pravidlo týždňovej karantény pre izraelských cestujúcich, ktorí boli očkovaní, alebo negatívne testovaní. Bezkaranténne cestovanie zatiaľ využilo 700 izraelských turistov. Nízky počet bol pripísaný tomu, že v Grécku stále platia prísne opatrenia. Bary a reštaurácie zatiaľ zostávajú zatvorené. Izrael nedávno oznámil, že za istých podmienok je možné dovolenkovať aj v ich krajine.

Dočkali sme sa. Slováci budú môcť dovolenkovať pri mori bez karantény, týka sa to tejto európskej krajiny

Maldivy ponúkajú turistom očkovanie

Cestovný ruch sa snaží zachrániť, ako len vie. Maldivy začali turistom ponúkať možnosť zaočkovať sa aj počas dovolenky, informovalo CNN.

„Krajina je pre Slovensko opätovne otvorená turizmu, všetci cestujúci môžu požiadať o mesačné turistické víza po príchode bez poplatku. Vstup do krajiny je od 10. septembra 2020 podmienený preukázaním negatívneho PCR testu na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Z povinnosti testovania sú vyňaté iba deti do 1 roku. Turisti musia pri vstupe predložiť platnú rezerváciu v niektorom z hotelov/rezortov v krajine, všetky ostatné kategórie osôb majú nariadenú povinnú 10-dňovú karanténu,“ informuje Ministerstvo zahraničných vecí SR.

Abdulla Mausoom, ministerka cestovného ruchu Maldív, potvrdila, že pripravujú program „3V cestovného ruchu“, ktorý by turistom umožnil „návštevu, očkovanie a dovolenku“. Podľa Mausoomu krajina plánuje ponúknuť dve dávky vakcíny návštevníkom, čo znamená, že tí, ktorí sa k nej prihlásia, by museli zostať na Maldivách niekoľko týždňov.

Dúfa, že program prispeje k zvýšeniu cestovného ruchu na súostroví v Indickom oceáne, ktoré malo pred pandémiou ročne priemerne 1,7 milióna návštevníkov.

Zdroje: Bloomberg, Startitup, CNN, MZVSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech