Obľúbená donášková služba Wolt ťaží z pandémie maximum, dostala gigantickú investíciu

  • Pôvodom fínska spoločnosť Wolt získala investíciu 440 miliónov eur
  • Od Roku 2019 ju nájdeš aj na Slovensku, kde od začiatku rastie
Wolt/Unsplash
  • Pôvodom fínska spoločnosť Wolt získala investíciu 440 miliónov eur
  • Od Roku 2019 ju nájdeš aj na Slovensku, kde od začiatku rastie

Cez Wolt si dnes môžeš objednať jedlo v 23 krajinách a na výber máš celkovo viac ako 30 000 reštaurácií. Donášková aplikácia sa teší veľkej popularite aj na Slovensku a rok 2020 jej rast iba nakopol. Počas pandémie totiž výrazne vzrástol záujem o donášku jedál z reštaurácií, ale aj potravín či krmív pre zvieratá.

Ktorú z donáškových služieb využívaš najčastejšie?

Najnovšie sa však Wolt môže pochváliť ďalším úspechom. Pôvodne fínska spoločnosť uzavrela ďalšie kolo financovania vo výške 440 miliónov eur. Investičné kolo viedla spoločnosť ICONIQ Growth, ako noví investori sa pripojili spoločnosti Tiger Global, DST, KKR, Prosus, EQT Growth a Coatue.

Tohto kola sa zúčastnili aj spoločnosti 83North, Highland Europe, Goldman Sachs Growth Equity, EQT Ventures a Vintage ako už existujúci investori Woltu. Celková výška investícií, ktoré Wolt získal od začiatku svojho pôsobenia, tak dosiahla sumu 707 miliónov eur.

Wolt Nemecko kurier
zdroj: Wolt/blog

„Vďaka tejto investícii môžeme uvažovať v dlhodobom horizonte, posilňovať našu pozíciu na jednotlivých trhoch a zároveň pokračovať v rozširovaní našej ponuky aj mimo reštaurácie,“ hovorí Miki Kuusi, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Wolt.

Wolt začínal vo fínskych Helsinkách s 10 reštauráciami. Za krátke obdobie piatich rokov sa Wolt rozšíril do aktuálnej veľkosti. Wolt v minulom roku dokonca prerástol segment reštaurácií a rýchleho občerstvenia a vstúpil aj do sektora potravín a maloobchodu.

V rámci Woltu si v budúcnosti budeš vedieť objednať čokoľvek – od kozmetiky, cez krmivo pre domáce zvieratá až po potraviny. Na Slovensko prišiel koncom roka 2019 a nájdeš ho v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Absolútny zvrat v nakupovaní Slovákov: Za jeden nákup dáme aj 500 eur, nákupný košík ťa však prekvapí

Šéf Woltu Kuusi investíciu hodnotí takto: „Pôsobíme v mimoriadne konkurenčnom a dobre financovanom odvetví. Toto kolo investícií nám umožňuje plánovať v dlhodobom horizonte, najmä pokiaľ ide o posilňovanie našej pozície na jednotlivých trhoch. Napriek turbulenciám v roku 2020 sme zostali sústredení na rast, tržby sme strojnásobili na 285 miliónov eur oproti čistej strate iba 38 miliónov eur. Nový kapitál v celkovej výške 547,5 miliónov eur, ktorý sme získali počas tohto roka, nás dostáva do silnej pozície v oblasti investícií do našich tímov, technológií a jednotlivých trhov, a to v horizonte nasledujúcich niekoľko rokov.”

Zdroj: Wolt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech