Obľúbená mačacia kaviareň je na predaj. Majitelia sa obávajú, že tu vznikne obyčajná krčma

  • Mačinézy je unikátny koncept kaviarne
  • Počas korony si prežili ťažké časy
  • Teraz hľadajú nového majiteľa
mačky a raňajky
reprofoto: Facebook/Mačinézy
  • Mačinézy je unikátny koncept kaviarne
  • Počas korony si prežili ťažké časy
  • Teraz hľadajú nového majiteľa

Covid zalomcoval celým ich projektom. Prežili si naozaj neľahké časy a osud štvornohých miláčikov bol počas lockdownov na spadnutie. Museli sa tak ako každá prevádzka vynájsť a vymyslieť správne riešenia, aby zvládli podnik zachrániť. No aj teraz je osud kaviarne otázny. Majitelia sa preto rozhodli posunúť svoju milovanú prevádzku do rúk novému podnikateľovi. 

Nie je ich veľa

Určite sa nedá povedať, že by kaviareň Mačinézy bola jedinou kaviarňou, kde si svoju kávu môžeš vychutnať v prostredí štvornohých miláčikov.

Mačinézy má však aj pridanú hodnotu, nielen že sa ti pri nohách popri pití tvojho cappuccina motajú drobné klbká, týmto stvoreniam môžeš aj priamo pomôcť.

Treba povedať, že aj napriek tomu, že nie sú jedinou zvieracou kaviarňou, podnikov, ktoré pomáhajú zvieratám, nie je nikdy dosť.

V Mačinézy môžeš jednoducho prispieť na celý chod prevádzky a starostlivosť o mačky. No nielen to. Ani nebudeš vedieť ako a zrazu odídeš domov s jednou z nich, pretože tu fungujú aj adopcie, ktoré opusteným zvieratám pomáhajú dostať sa do skutočných domov.

„Za mesiac o pol sa nám podarilo adoptovať 7 mačiek, a to aj vďaka spolupráci s OZ Bridged Mačičková. Koronakríza nás veľmi zasiahla, pretože sme nemohli realizovať adopcie, ktoré sú nosnou myšlienkou podniku,“ informovala majiteľka kaviarne v našom predošlom článku.

Martin Korbelič a Tomáš Sika sú dve silné osobnosti gastronómie, ktoré na scénu priniesli projekt Menju

Vouchery ich zachránili

To, čo skutočne pomohlo zachrániť prevádzku počas krízy, bola kombinácia spolupatričnosti ľudí a vynaliezavosti majiteľov. Lockdown preveril, hádam, každého majiteľa gastro prevádzky a aj ich flexibilitu, čo sa týka riešenia problémov, všetko, takpovediac, za chodu.

Inak tomu nebolo ani v prípade Mačinézy. Veľmi rýchlo sa adaptovali na pravidlá a zaviedli výdajné okienko, cez ktoré si ľudia mohli dopriať svoj obľúbený nápoj. 

Ďalším skvelým plusom pre kaviareň bola stála klientela a komunita, ktorú si stihli vybudovať. Aj vďaka nej sa podarilo podnik udržať na nohách. Ľudia v neľahkých časoch prispievali ako na chod prevádzky, tak aj na starostlivosť o mačky vďaka voucherom, ktoré si mohli zakúpiť. K podpore sa v tom čase pridala napríklad aj Adela Vinczeová, ktorá si tiež zakúpila voucher a pomohla tomuto milému projektu. 

„Ľudia nám pri opätovnom zatvorení kaviarne pre sprísnené opatrenia pomohli aj nákupom voucherov, taktiež poslali peniaze na potreby pre mačičky, za čo im vrúcne ďakujeme.“

Dnes už kaviareň hľadá nových majiteľov

Prevádzke sa síce podarilo dostať z lockodwnovej éry, no majitelia sa aj napriek tomu rozhodli kaviareň posunúť na predaj. Na svojich sociálnych sieťach zverejnili informáciu o predaji kaviarne. Dôležité pre nich je, aby nezanikla myšlienka celej kaviarne a nestala sa nejakou klasickou krčmou.

Zdroj: Facebook/Mačinézy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá