Obľúbená zmrzlináreň Slovákov Koun nečakane končí

  • Lovebrand Koun si v Bratislave obľúbilo množstvo fanúšikov remeselnej zmrzliny
  • Na trhu s mrazenou dobrotou svojimi príchuťami spôsobil revolúciu
  • Nečakane však jeho majitelia oznámili, že so zmrzlinou končia
koun
Archív Koun
  • Lovebrand Koun si v Bratislave obľúbilo množstvo fanúšikov remeselnej zmrzliny
  • Na trhu s mrazenou dobrotou svojimi príchuťami spôsobil revolúciu
  • Nečakane však jeho majitelia oznámili, že so zmrzlinou končia

Nejeden fanúšik nugátu či slaného karamelu si postál v rade na vychýrenú zmrzlinu značky Koun dlhé minúty. Drobná prevádzka už od svojich začiatkov vďaka kvalitnej remeselnej zmrzline, bohatým porciám a nevšedným príchutiam pravidelne praskala vo švíkoch, no svojich fanúšikov prekvapila nečakaným vyhlásením. Koun končí.

zdroj: Archív, Koun

Na svojom Facebooku autorka projektu, Barbara Szalai (s ktorou si náš rozhovor v seriáli Bez výhovoriek môžeš pozrieť TU) prezradila, že za všetkým stojí vyčerpanie. Hoci nová sezóna pre Koun začala len pred mesiacom a ohlásených bolo množstvo noviniek, návaly fanúšikov boli pre malý tím pracovníkov neznesiteľné. Dopyt bol tak veľký, že niekoľko dní po sebe už počas obeda nemali čo predávať a zákazníci začali protestovať.

Preto sa Koun po minuloročnom teasingu rozhodol predsa len vrátiť s nápadom presunúť sa do Dubaja. Celý tím verí, že si tu bude môcť konečne oddýchnuť a počet zákazníkov sa zníži, prípadne nebudú prichádzať žiadni. Tak my im teda držíme palce.

zdroj: Archív Koun

Samozrejme, že tušíme, že mnohých táto novinka zaskočila a už teraz premýšľajú, kam budú musieť po zmrzlinu utekať, ak si budú chcieť osviežiť deň. Preto vedz, že sme si v rámci prvoaprílových žartov týmto veľkolepým nečakaným oznamom chceli z teba tak trošku vystreliť a nič sa neboj, Koun nikam neodchádza. Práve naopak, zostáva v plnej sile a pre Startitup prezradil, aké novinky na túto sezónu pripravuje.

„Tento rok prvýkrát prichádzame s výrobou zmrzliny sladenou stéviou (vhodná pre diabetikov). Máme zmrzliny s olivovým olejom, čiernym sezamom, exotickým ovocím ako acerola či guava. Výberovú 100% organickú kávu, ktorá vyhrala množstvo ocenení a navyše chutí neskutočne. Samozrejme pokračujeme s wafflami, mame domáce, ručne robené lízanky a krásny úsmev na rozdávanie tiež,“ povedala pre Startitup Barbara Szalai.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK