Obľúbené raňajkové bistro Bratislavčanov končí v centre. Nájdeš ho v obkolesení prírody

  • Vyhľadávané raňajkové miesto Žufaňa na Duláku koncom augusta končí
  • Sťahujeme sa pomerne nečakane, do bratislavskej mestskej časti Rača
Žufaňa
  • Vyhľadávané raňajkové miesto Žufaňa na Duláku koncom augusta končí
  • Sťahujeme sa pomerne nečakane, do bratislavskej mestskej časti Rača

Zakladateľky bistra Janka, Eva a Kristína pôvodne plánovali prevádzku posunúť maximálne o pár ulíc. Do úvahy pripadala Miletička či Cvernovka. Plány sa však celkom zmenili. Plány sa však zmenili.

„Poctivo sme zvážili všetky dostupné možnosti. Priestorové, finančné, ľudské. Opäť sme sa sami seba pýtali, čo sme sa naučili, čo chceme a kam smerujeme. Čo s nami rezonuje, a prečo v gastre podnikáme. Vyšlo nám, že Žufaňa 2.0 otvorí svoje nové dvere v Rači na Jurkovičovej ulici,“ objasňuje tím Žufaňa.

zdroj: Žufaňa

Toto bistro má kuchyňu ako od mamy a vrátiš sa ňou do detstva

Neboja sa ísť na perifériu

Pred piatimi rokmi, keď zakladatelia Žufane podpisovali zmluvu na Duláku, o gastro biznise podľa ich slov viac počuli ako vedeli.

„To, čo sme ale vedeli bez pochýb bolo, že chceme podnik na sídlisku. Mimo turistického ruchu, taký, kde sa zabudneš a prídeš v papučiach. Verejnú obývačku, hovorili sme si. Rodina i kamoši nám vtedy spytovali svedomie či neriskujeme zbytočne, keď ideme mimo centra,“ priznávajú zakladateľky bistra.

Navštíviš Žufaňu aj v Rači?

Mladí podnikatelia sa inšpirovali ich výletmi z Prahy, Budapešti, Berlína či Barcelony. Zapáčilo sa im, že  jednotlivé štvrte tu majú svoje podniky. Tvoria malé samostatné mestá v meste s dobrým jedlom a kávou. Presne toto chceli priniesť aj do Bratislavy.

zdroj: Žufaňa/Matej Kmeť

„Situácia sa zmenila a dnes už tempo na Duláku tepe v rytme staromestských hodín. Námestie obkľúčili mrakodrapy a našich 150 sobotných praženíc má tiež naponáhlo. Po päťročnej bilancovačke sa opäť obraciame k sebe. Stále chceme byť miestom na spomalenia z ruchu mesta, miestom pre tvorbu komunity, rozvoja Bratislavy,“ hovoria.

Ich podnikateľská vízia a predstavy sa tak nakoniec pretli práve v račianskych podmienkach.

zdroj: Žufaňa/Matej Kmeť

Čo môžeš v račianskej Žufani očakávať?

V Rači nájdeš Žufaňu, akú poznáš z Duláku. Základom zostáva koncept raňajkárne a obedárne, cez víkend bude samozrejmosťou aj brunch. Čo sa ale mení, je fakt, že po dobrom jedle sa môžeš ísť vyvetrať do vinohradov a karpatských lesov, ktoré sú tu len na skok.

Žufaňa chce v Rači organizovať aj akcie, uzavreté spoločnosti. Odohrávať by sa tu malo aj viac narodeninových osláv, krstov, firemných akcií či degustácií. Ak všetko pôjde podľa plánov, nová Žufaňa by mala byť otvorená už v októbri 2020. 

Zdroj: Žufaňa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK