Obľúbený český startup získal od amerického investora viac ako 100 miliónov eur

  • Nadpolovičný podiel v jednom z najúspešnejších českých startupov Kiwi.com kupuje spoločnosť General Atlantic
  • Z vrecka amerického konglomerátu poputuje na účet rýchlo rastúcej cestovateľskej platformy viac ako 113 miliónov eur
travee
archív Kiwi, unsplash.com
  • Nadpolovičný podiel v jednom z najúspešnejších českých startupov Kiwi.com kupuje spoločnosť General Atlantic
  • Z vrecka amerického konglomerátu poputuje na účet rýchlo rastúcej cestovateľskej platformy viac ako 113 miliónov eur

Globální growth equity spoločnost General Atlantic dnes oznámila strategickú investíciu do českej online cestovnej platformy Kiwi.com. Jej zakladateľ Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zostávajú významnými podielníkmi a pokračujú v riadení strategického rastu spoločnosti v rámci partnerstiev s General Atlantic.

Spoločnosť prišla s technológiou, ktorá spája v rámci jediného itinerára pasažierov s rôznymi dopravcami aj letmi. Spolupracuje s aerolinkami, online cestovnými kanceláriami a predáva letenky po celom svete za viac ako miliardu eur. Navyše prostredníctvom unikátnej technológie a vlastného algoritmu môže Kiwi.com ponúknuť zákazníkom komplexnú ponuku výhodných letov.

zdroj: archív Kiwi

„Z partnerstva  General Atlantic sme nadšení, púšťame sa vďaka nemu do ďalšej fázy rastu. Našim zákazníkom chceme prinášať na čoraz komplexnejšom trhu online travel služieb hodnotu aj možnosť voľby, „okomentoval partnerstvo  v tlačovej správe spoluzakladateľ Kiwi.com Oliver Dlouhý.

„Len za 6 rokov sa Oliverovi a tímu Kiwi.com podarilo postaviť jednu z nejtransformativnějších a nejdisruptivnějších platforiem v cestovnom priemysle,“ povedala Tanzeen Syed, Managing Director General Atlantic. „Tešíme sa, že budeme môcť podporiť Oliverovú víziu súvislej a komplexnej prepravy pre zákazníkov po celom svete,“ dodal.

Spoločnosť General Atlantic sa už 40 rokov, počas ktorých investovala do viac ako 350 spoločností, zameriava na odvetvia, ktoré sú formované technológiami a inováciami. Medzi investície spoločnosti patrí napríklad Priceline, Airbnb, Meituan, Flixbus, Uber, Despegar, Smiles alebo Mafengwo.

Fenomenálny úspech Kiwi

Kiwi.com (v minulosti známe ako SkyPicker) založili v roku 2012 Oliver Dlouhý a Jozef Képesi. Vďaka vlastnému algoritmu, takzvanému virtuálnemu prepojovaniu, umožňuje Kiwi.com používateľom kombinovať lety vyše 750 dopravcov, ktorí častokrát vzájomne nespolupracujú. Aj vďaka špičkovej záruke Kiwi.com Guarantee patrí Kiwi.com medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v regióne strednej Európy.

Úspech platformy je nepopriteľný, už v roku 2016 dosiahla firma obrat 330 miliónov eur. O rok neskôr svoje skúsenosti zúročila a obrat zvýšila o viac než dvojnásobok na 700 miliónov eur. V máji 2018 mala spoločnosť obrat 93,8 milióna eur a v júni pokorila rekordných 100,2 milióna eur. Informoval o tom na svojom Twitteri Oliver Dlouhý.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech