Obľúbený slovenský obchod oznámil koniec. Pomáhal tým, ktorí to potrebovali najviac

  • Majitelia sa snažili pomáhať aj tým, ktorí mali v živote menej šťastia
  • Obchod bude poslednýkrát otvorený deň pred Štedrým dňom
Žena v obchode.
Ilustračné foto, Freepik/@freepik
  • Majitelia sa snažili pomáhať aj tým, ktorí mali v živote menej šťastia
  • Obchod bude poslednýkrát otvorený deň pred Štedrým dňom

V Žiline zatvárajú obľúbenú predajňu Do vrecúška. Tento bezobalový obchod, známy svojimi rozličnými akciami, sa tiež vyznačoval snahou majiteľov pomáhať tým menej šťastným. Posledný deň, kedy bude obchod otvorený, je deň pred Štedrým dňom.

Predajňa Do vrecúška sa zamerala na podporu udržateľného života a uprednostňovala lokálnych výrobcov a tvorcov. Na trhu predajňa fungovala 6 rokov.

„Krásnych, divokých, náročných, poučných. 6 rokov nasýpania, dosýpania, váženia, vrecúškovania. 6 rokov radosti, smiechu, rozhovorov, objatí aj sĺz,“ lúči sa so svojimi zákazníkmi na sociálnej sieti.

Pomoc pre ľudí bez domova

V priestoroch predajne organizovali workshopy, tvorivé dielne, bylinkové prechádzky, zbierky a swapy. Majitelia sa tiež snažili podporovať ďalšie aktivity a iniciatívy.

Všetky cesty vedú do Westendu
Reklama
Viac informácií o projekte
Reklama
Viac informácií o projekte
Buď súčasťou najväčšej biznis zóny v Bratislave

„Stáli ste pri nás, keď sme podporovali rodiny a deti z rómskych osád, osamelých seniorov či samoživiteľov. Mnohopočetné rodiny, ženy a deti, ktoré utekali pred vojnou. Tých, ktorých domovom sa stala ulica, či tých, ktorí boli osočovaní, zosmiešňovaní, urážaní,“ uvádza predajňa na sociálnej sieti.

Zákazníci majú poslednú šancu navštíviť obchod v sobotu 23. decembra 2023, deň pred Štedrým dňom. Obchod pre nich pripravil niekoľko prekvapení.

„Máme dosť všetkého. Máme aj mikulášske balíčky, vianočné darčeky a áno, aj zľavy. Tak sa zastavte a pomôžte nám vyprázdniť nádobky a regále,“ informujú ďalej na sociálnych sieťach.

Vďaka zákazníkov 

Pod príspevkom sa nahromadili desiatky komentárov, kde väčšina sklamaných zákazníkov vyjadrovala obzvlášť pozitívne názory na tento bezobalový obchod.

„Posledné 2 roky ubúda takýchto obchodíkov… človek by si myslel, že sa ľudia po pandémii kúsok viac priblížia k udržateľnosti, no opak je pravdou,“ uvádza sa v jednom z komentárov.

„To je naozaj smutná správa. Vidím, že tento rok bol ťažký pre veľa ľudí,“ pripája sa ďalší používateľ na sociálnej sieti.

Predajňa sa v komentároch všetkým zákazníkom za ich úprimné slová poďakovala.

Končí aj známa slovenská mliekareň

Podobný osud nedávno postihol aj známu slovenskú mliekareň. Ako sme ťa v našom článku informovali, na trhu bola viac ako 30 rokov. Mnohí Slováci na ich výrobkoch vyrastali.

Mliekareň o svojom rozhodnutí informovala zákazníkov 27. novembra prostredníctvom sociálnej siete.

„Milí naši zákazníci, chceme Vám všetkým poďakovať za Vašu priazeň a vernosť. Vieme, že pre väčšinu z Vás boli naše výrobky tie naj a o to viac nás mrzí, že Vám musíme oznámiť nie pre nás potešujúcu správu. Dnešným dňom 27.11.2023 končí Mliekáreň Kopanice Selce,“ napísala spoločnosť Mliekáreň Kopanice Selce.

„Ďakujeme všetkým a veríme, že na naše výrobky budete spomínať,“ dodáva mliekareň.

Poctivé výrobky

Pod príspevkom sa nahromadili desiatky komentárov, kde väčšina sklamaných zákazníkov vyjadrovala obzvlášť pozitívne názory na jogurty tejto spoločnosti.

„To je veľká škoda, budú nám chýbať najmä biele jogurty,“ píše sa v komentároch.

„Je mi to veľmi ľúto. Vaše jogurty boli posledné poctivé kvalitné na trhu s chuťou, akú som si pamätala z detstva. Veľmi ťažko sa zháňal v regióne, kde bývam, ale aj tak som bola ochotná za ním cestovať aj ďalej, aby som si ich kúpila,“ uvádza sa v ďalšom komentári.

Mnohí z tých, ktorí príspevok komentovali, sa zaujímali o dôvod takého neočakávaného ukončenia činnosti. Mliekareň však žiadne detaily zatiaľ nezverejnila.

„Chceme vás všetkých poprosiť o trpezlivosť. Vedenie sa čoskoro vyjadrí k uzatvoreniu Mliekárne. Ďakujeme za pochopenie,“ reagovala na otázky komentujúcich mliekareň.

Nájdu sa aj takí ľudia, ktorí napriek tomu, že netušia, čo mliekareň k tomuto rozhodnutiu viedlo, chcú pomôcť.

„Môžete prosím Vás pomenovať príčinu, kt. viedla k napísaniu tohto príspevku? Aby skupina, v ktorej je vyše 800 ľudí vedela pomôcť s riešením, ktoré by viedlo k vašej pomoci, resp. opätovnému otvoreniu prevádzky,“ píše sa v komentároch.

Zdroje: FB/Do vrecúška, Archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá