Obrovské zmeny pri STK pre viac ako 160-tisíc Slovákov: Populárna kategória vozidiel sa má vyhnúť kontrole každé 2 roky

  • Pre tisícky Slovákov by to znamenalo významné zmeny
  • Majitelia týchto vozidiel sa potešia
Na snímke STK, zmeny pri STK
STK, TASR/Erika Ďurčová
  • Pre tisícky Slovákov by to znamenalo významné zmeny
  • Majitelia týchto vozidiel sa potešia

Slováci, pozor, pri STK by mohli už čoskoro nastať obrovské zmeny. Ak parlament schváli navrhovanú zmenu ministerstva dopravy, ktorá hovorí o zmene pravidiel pre technickú kontrolu vozidiel, zmeny sa dotknú viacerých Slovákov a budú pre ne znamenať dobré správy, píše portál openiazoch.sk.

Pozornosť by mali zbystriť najmä majitelia motocyklov, trojkoliek alebo štvorkoliek. Podľa toho, čo je uvedené v dôvodovej správe predkladanej vyhlášky, je zrejmé, že vodiči vozidiel kategórie L (motocykle, trojkolky, štvorkolky) sa výrazne potešia.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe: „Predložený návrh vyhlášky obsahuje zvýšenie lehôt technických kontrol pravidelných niektorých vozidiel kategórie L, do ktorej patria motocykle, trojkolky a štvorkolky z intervalu 4-2-2 na interval 4-4-4, čo znamená, že tieto vozidlá budú podliehať technickej kontrole pravidelnej každé štyri roky.“

Pre tisícky Slovákov by to znamenalo, že ich pravidelná návšteva STK nebude v intervaloch štyri roky po prvom prihlásení a následne každé dva roky, ale štyri roky po prvom prihlásení a následne každé ďalšie nasledujúce štyri roky.

Návrh vyhlášky sa aktuálne nachádza v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Podľa predkladacej správy sa účinnosť návrhu vyhlášky „navrhuje dňom 1. júla 2024, čím sa zabezpečí dostatočne dlhá legisvakančná lehota“.

Po tom, čo by tento návrh schválila vláda a aj parlament, by vyhláška v zákone znela takto >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: openiazoch.sk, STK online, slov-lex

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá