Obrovský požiar pri MS v Katare: Len kúsok od fanúšikovskej dediny stúpa hustý čierny dym

• Požiar vypukol v Katare v sobotu ráno na dohľad od fanúšikovskej dediny
  • Príčina požiaru a prípadný dopad na fanúšikov zatiaľ nie sú známe
Požiar v Katare
Youtube/Daily World News 360

Katarský Lusail aktuálne zachvátila panika po tom, čo v sobotu vypukol obrovský požiar. Mesto je jedným z organizátorov majstrovstiev sveta vo futbale, informuje britský Express

Sociálne siete zaplavili videá, ktoré ukazujú oblohu zapĺňajúcu sa hustým čiernym dymom, počas tohto, ako neďaleko fanúšikovskej dediny Qetaifan Island North vypukol pred dnešnými zápasmi požiar.

Obrovský požiar

Videá, ktoré sa v sobotu ráno objavili na sociálnych sieťach, ukazovali dedinu plnú plátenných stanov takmer pohltenú hustým oblakom dymu vychádzajúcim zo zdroja. Nie sú to prvé problémy fanúšikovskej dediny, ktoré sa v Katare objavili, pričom mnohí sa sťažujú na nedokončené ubytovanie za neprimerané ceny.

Domáci Katarčania už nemajú šancu na postup do osemfinále

Futbalisti Walesu prehrali vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v Katare, v piatok v súboji B-skupiny podľahli výberu Iránu 0:2 (0:0). Peržania sa „oklepali“ z úvodnej vysokej prehry s Angličanmi (2:6) a v piatok síce nemali loptu častejšie na svojich kopačkách, no boli nebezpečnejší a strelecky aktívnejší, píše agentúra SITA.

Dlho sa im nedarilo nájsť recept na waleského brankára Wayna Henneseyho a napokon využili až početnú výhodu práve po vylúčení gólmana súpera. Ten v 86. minúte mimo pokutového územia doslova „knokautoval“ prenikajúceho súpera a hlavný arbiter po vzhliadnutí videa brankára vylúčil. Oba iránske góly prišli až v nadstavenom čase druhého polčasu.

Katar ponúkne počas majstrovstiev sveta ubytovanie v luxusných plavidlách

V jeho ôsmej minúte striedajúci Roozbeh Cheshmi prekonal náhradného gólmana Dannyho Warda a o tri minúty neskôr pridal poistku Ramin Rezaeian.

Futbalový výber Iránu si na MS pripísal premiérový triumf nad európskym tímom, pričom dosiahol len tretie víťazstvo na tomto fóre v sedemnástom zápase. Hráči Iránu ešte nikdy na svetovom šampionáte nepostúpili zo základnej skupiny, teraz majú príležitosť pod taktovkou portugalského kouča Carlosa Queiroza, ktorý ich vedie už na tretích MS.

Futbalový zápas na MS 2022
zdroj: TASR/AP/Petr Josek

V druhom piatkovom súboji B-skupiny gól nepadol, Angličania si v ňom rozdelili body s Američanmi. Anglický výber je so štyrmi bodmi na čele tabuľky a v záverečnom zápase proti Walesu mu na postup stačí aj nerozhodný výsledok a dokonca aj prehra o nanajvýš tri góly. Ak by Albion v piatok zvíťazil, už mohol mať istotu prieniku do osemfinále. Aj Američania majú postup vo vlastných rukách, musia však v zápase proti Iránu bodovať naplno.

Premiérový triumf na MS 2022 už má na svojom konte už aj tím z Afriky, v A-skupine si výber Senegalu poradil s organizátormi šampionátu Katarčanmi a zdolal ho 3:1. Duel príliš veľa futbalovej krásy nepriniesol a rozhodovalo to, kto spraví menej chýb a bude efektívnejší. Napokon sa z troch bodov tešia Senegalčania, ktorí viedli zásahmi Boulayeho Diu a Famaru Diédhioua, no za domácich skorigoval v 78. minúte Mohammed Muntari. Poistku pre Afričanov však dal Bamba Dieng a potom sa zápas už len dohrával.

Reprezentácia Senegalu sa v minulosti dostala do štvrťfinále MS v roku 2002 a šancu na postup zo skupiny má aj teraz. Možnosť Katarčanov na osemfinále bola po ich piatkovom už len matematická a úplne ju zmarila neskoršia remíza 1:1 medzi výbermi Holandska a Ekvádoru. Na presný zásah Codyho Gakpa po zmene strán reagoval vyrovnávajúcim zásahom ekvádorský kapitán Enner Valencia, ktorý na MS strelil ostatných šesť gólov Ekvádorčanov.

Trikrát skóroval na šampionáte v Brazílii 2014 a rovnaký počet zásahov má na svojom konte už aj v Katare 2022. Žiadny jeho spoluhráč medzitým gól nedal.

Zdroje: Express, SITA