Obrovský úspech: Dve výnimočné Slovenky získali prestížnú medzinárodnú cenu za svoje aktivity v oblasti technológií

  • Až dve ocenenia z European Tech Women Awards putujú do rúk slovenských odborníčok
  • Petra Kotuliaková a Mária Virčíková boli ocenené za ich úspechy v oblasti technológií
Obrovský úspech Sloveniek
Instagram/Aj Ty v IT
  • Až dve ocenenia z European Tech Women Awards putujú do rúk slovenských odborníčok
  • Petra Kotuliaková a Mária Virčíková boli ocenené za ich úspechy v oblasti technológií

V Londýne prebiehalo vyhlasovanie výsledkov European Tech Women Awards, pričom významný úspech sa podarilo dosiahnuť dvom Slovenkám pohybujúcim sa v IT sektore – Petre Kotuliakovej z organizácie Aj Ty v IT a Márie Virčíkovej zo spoločnosti Matsuko. Slovenky boli vyznamenané dvomi rôznymi oceneniami. Zatiaľ čo Petra Kotuliaková získala cenu Tech Inclusion Award, Márii Virčíkovej odovzdali organizátori ocenenie One to Watch Award.

Oceňované boli výnimočné ženy z celej Európy. Medzi nominovanými boli tiež odborníčky zo Spojeného kráľovstva, Talianska, Nemecka, Rakúska, Česka či Maďarska. Celkovo bolo ocenených 24 žien z 12 krajín. O úspechu informovala britská ambasáda v Bratislave na svojom Facebooku.

Na 🇬🇧 London Tech Week boli včera ocenené dve výnimočné 🇸🇰Slovenky v IT za ich skvelé úspechy v oblasti technológií….

Gepostet von British Embassy, Bratislava am Donnerstag, 3. September 2020

Portál Indexmag informuje, že udeľovanie prebiehalo online v rámci London Tech Week. Organizátori sa odovzdávaním cien snažia podporovať rozmanitosť, otvorenosť a ochotu žien byť súčasťou inovatívnych projektov vo Veľkej Británii a Európe. Prestížne ocenenia sú udeľované expertkám vo viacerých oblastiach, medzi ktoré možno zaradiť umelú inteligenciu, matematiku či udržateľnosť.

K úspechu sa vyjadrila Petra Kotuliaková prostredníctvom instagramového účtu Aj Ty v IT. „Teším sa, že ju vyhralo Slovensko, teším sa z prítomnosti Aj Ty v IT v európskom priestore a hlavne tomu, že naše aktivity majú dopad a menia životy dievčat a žien. Druhá vlna radosti je z toho, že cenu One to Watch Award získala Mari Vircik.“

Príbehy týchto úspešných Sloveniek sme ti v minulosti priniesli formou rozhovorov. Petra Kotuliaková v ňom napríklad hovorí o spolupráci so spoločnosťou Google, či o tom, ako udržať ženy v IT. O vyvíjaní robotov, ktoré pomáhajú ľuďom sme naopak diskutovali s Máriou Virčíkovou.

Zdroje: indexmag, British Embassy, Bratislava, Instagram/Aj Ty v IT

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK