Obvinený Rudolf Kusý sa vzdáva funkcie starostu. V policajnej cele je už tretí deň

  • Dosluhujúci starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý je obvinený z korupcie
Rudolf Kusý
TASR/Jakub Kotian
  • Dosluhujúci starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý je obvinený z korupcie

Rudolf Kusý sa vzdal svojej funkcie starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto dva týždne pred oficiálnym termínom, kedy mal agendu odovzdať Matúšovi Čupkovi, informuje Denník N. Funkcie sa vzdal obvinený písomne z cely.

Dosluhujúci starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý je obvinený z korupcie. Podľa informácií Startitup si mal vypýtať od developera úplatok 150 000 eur za podpísanie územného rozhodnutia na stavbu bytového domu.

Rudolf Kusý ako starosta má právomoc tieto rozhodnutia podpisovať. Podľa našich informácií je prípad zdokumentovaný na videách a fotografiách. V prípade totiž figuruje agent, ktorý komunikoval so sprostredkovateľom a všetku komunikáciu nahrával.

Peniaze si mal starosta vypýtať cez sprostredkovateľa. K tomu však nedošlo, keďže elitní policajti NAKA spustili akciu DEVELOPMENT a Rudolfa Kusého aj s dvomi úradníčkami zadržali, tie sú už aktuálne prepustené. Kusý mal podľa našich informácií spomínané rozhodnutie už aj podpísať. 

Aj v minulosti

Policajti už v minulosti Rudolfa Kusého raz zadržali. V putách skončil na jeseň 2020. Muži zákona ho vtedy umiestnili do cely policajného zaistenia.

V auguste 2022 však mal Kusý opäť úsmev na tvári. Na tlačovej konferencii veľkolepo oznámil, že trestné stíhanie bolo definitívne zastavené.

„Celá vec je uzavretá, nespáchal som žiadny trestný čin. Som nevinný a veci sú ukončené. Je neprijateľné, aby bol starosta či primátor stíhaný za to, že zamietne developerské projekty, keď obhajuje verejný záujem a presvedčenie obyvateľov, že projekty nie sú v súlade s územným plánom,“ nechal sa počuť po boku jeho vtedajšej advokátky Evy Mišíkovej.

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá