Ocenenie, ktoré dostávajú naše najväčšie špičky. Krištáľové krídlo sa rozdáva už vyše 20 rokov

  • Jediné komplexné ocenenie, ktoré sa na Slovensku udeľuje už od roku 1997
  • Medzi kategórie napríklad patria aj Inovácie a startupy
  • Aj takto sa chce Krištáľové krídlo priblížiť mladému divákovi
BeFunky-collage-3
Krištáľové krídlo
  • Jediné komplexné ocenenie, ktoré sa na Slovensku udeľuje už od roku 1997
  • Medzi kategórie napríklad patria aj Inovácie a startupy
  • Aj takto sa chce Krištáľové krídlo priblížiť mladému divákovi

Krištáľové krídlo je tradíciou, ktorá má za sebou úspešných 23 rokov udeľovania ocenení v desiatich kategóriách za počiny v oblasti spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového, kultúrneho života ako aj mimoriadnu cenu.

Ocenenie predstavuje hlas slovenskej verejnosti, ktorá si chce uctiť a pamätať svoje veľké osobnosti a ich významné úspechy.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LIETAJÚ V UMELECKOM NEBI 🔸Na Krištáľové krídlo (2012) bol fotograf Tibor Huszár nominovaný s výtvarníkom Jozefom Jankovičom. Obaja boli presvedčení, že by si to zaslúžil ten druhý. Počas galavečera si ho prevzal Jozef Jankovič. Napriek tomu, že Tibor Huszár mu ocenenie doprial, počas ceremónie ho zatúžil dostať. V tomto ročníku sa v kategórii Výtvarné umenie stretli dve skutočne výnimočné svetové osobnosti. V najbližšom ročníku by isto ocenenie získal Tibor Huszár. Osud chcel inak. V septembri toho istého roku zomrel. Dnes už obaja lietajú v umeleckom nebi💙@kristalovekridlo (úryvok z knihy SNY PREMENENÉ NA HODNOTY od autorky Márie Vaškovičovej) #ludia #osobnosti #ocenenie #galavecer #umenie #fotograf #vytvarnik #myslienky

Príspevok, ktorý zdieľa Kristalove kridlo (@kristalovekridlo),

Zahlasuj za svojho favorita

Krištáľové krídlo hľadá osobnosti, ktoré v roku 2020 dosiahli niečo jedinečné. Zahlasovať môžeš aj ty ešte pár dní, do 31. októbra prostredníctvom online formulára.

Všetky zaregistrované návrhy na nominácie sú starostlivo posudzované na zasadnutiach odborných porôt.

Každý rok robíme výmeny niektorých členov porôt, aby dostali príležitosť rozhodovať čerství laureáti a iní odborníci. Výsledok týchto zmien vidíme hlavne v tom, že sa rozširuje profesionalita porotcov do rôznych oblastí,“ dodávajú organizátori.

Porota zložená zo známych osobností

V 24. ročníku sa k stálym členom pripoja napríklad herec Tomáš Grega, paraolympionička Veronika Vadovičová, laureát Krištáľového krídla futbalista Róbert Vittek, prednostka kliniky LF UK a NÚDCH prof. Ľudmila Podracká, laureát Krištáľového krídla, či onkológ a vedec prof. Michal Mego. Porotcovia do finále posunú v každej kategórii tri osobnosti.

Laureáti jednotlivých kategórií budú vyhlásení v priamom prenose televízie RTVS na Jednotke dňa 7. februára 2021 na slávnostnom galavečere v novej budove SND.

Krištáľové krídlo za rok 2019 si odniesli významné slovenské osobnosti ako napríklad Jozef Ciller, Juraj Kukura, Sima Martausová, Juraj Griglág, či Oto Báchorík. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V ČOM JE VÝZNAM KRIŠTÁĽOVÉHO KRÍDLA? 🔹“Význam Krištáľového krídla nespočíva len v samotnom oceňovaní vynikajúcich osobností. Okrem toho, že predstavujeme výnimočných ľudí, venujeme pozornosť aj významným oblastiam spoločenského, ekonomického a kultúrneho života. Mapujeme pokrok, dosiahnuté výsledky a informujeme o nich verejnosť. Som presvedčená, že aj od týchto úspechov bude závisieť napredovanie celej krajiny. Nenahovárajme si, že ak sa krajina v niektorej dôležitej oblasti prestane rozvíjať, že sa nič nedeje…. To nie je pravda. Môže nás to posunúť o jednu-dve generácie späť.“🔹 MÁRIA VAŠKOVIČOVÁ, autorka a producentka Krištáľové krídlo @kristalovekridlo 📷foto: archívKK, Veľká porota Krištáľového krídla 2019 #ludia #osobnosti #ocenenie #myslienky #slovensko #umenie #hudba #film #divadlo #hospodarstvo #medicina #veda #filantropia #sport #inovacie #startupy #nominacia #nominacie #uspech

Príspevok, ktorý zdieľa Kristalove kridlo (@kristalovekridlo),

Nová riaditeľka má doma olympijský bronz

Novou riaditeľkou Krištáľového krídla je slovenská reprezentantka v streleckej disciplíne skeet, držiteľka svetového rekordu a bronzová medailistka z letných olympijských hier v roku 2012 Danka Barteková.

Porota 24. ročníka zasadla na prvom slávnostnom stretnutí počas Športového dňa Krištáľového krídla v Piešťanoch, kde prediskutovala kritériá stanovené štatútom. Okrem poroty sa športového dňa zúčastnili aj niektorí laureáti KK, reklamní a mediálni partneri.

Počas dňa si hostia zastrieľali s novou riaditeľkou Krištáľového krídla Dankou Bartekovou na neďalekej strelnici, absolvovali turnaje v tenise a stolnom tenise a tiež sa povozili po Piešťanoch v historickom vozidle.

Krištáľové krídlo opäť hľadá tých najlepších medzi výnimočnými

Potešil ma vysoký záujem zúčastniť sa tohto podujatia. Na stretnutiach Krištáľového krídla sa vytvárajú nové krásne medziľudské vzťahy, vymieňajú sa názory a skúsenosti s úmyslom zvyšovať kredit značky Krištáľového krídla.  Napriek momentálnej situácii a opatreniam v súvislosti s COVID-19 pripravujeme 24. ročník oceňovania. Úspešné osobnosti, ktoré nás reprezentujú a robia dobré meno našej krajine si zaslúžia toto uznanie,“  povedala autorka a producentka Mária Vaškovičová.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá