Očkovanie na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave končí. Kedy máš poslednú šancu sa zaočkovať?

  • Bratislavský kraj prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že očkovanie na Národnom futbalovom štadióne končí
  • Posledný očkovací deň je naplánovaný na sobotu 7. augusta
TASR/Jakub Kotian
  • Bratislavský kraj prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že očkovanie na Národnom futbalovom štadióne končí
  • Posledný očkovací deň je naplánovaný na sobotu 7. augusta

Bratislavčania očkovanie na Národnom futbalovom štadióne pochvaľujú. Bratislavský kraj však prostredníctvom facebookového profilu oznámil, že veľkokapacitné očkovacie centrum svoje brány čoskoro zatvára. Posledný očkovací deň je naplánovaný na 7. augusta 2021. 

V sobotu 7. augusta budeme v Národnom futbalovom štadióne očkovať poslednýkrát, začneme opäť podľa potreby. Počas augusta pokračujeme v teréne – v obciach a komunitách.,“ uvádza sa na oficiálnej stránke Bratislavského kraja

Futbalový štadión v Bratislave sa premení na obrovské očkovacie centrum. Otvára sa už cez víkend

Na Národnom očkovacom štadióne sa očkuje aj dnes, v pondelok 2.8. 2021. Ako sa uvádza na stránke Bratislavského kraja, očkuje sa vakcínou Comirnaty/Pfizer. Prioritne sa očkujú deti od 12 rokov, aj bez registrácie. Organizátori avizujú, že pokiaľ vyjde kapacita, zaočkujú aj dospelých SMS pozvánok.

Proti ochoreniu COVID-19 momentálne očkujeme v Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Očkujeme aj bez pozvánky, ale prosíme vás, aby ste sa zapísali do nášho systému, urýchlite tým registráciu na mieste,“ uvádza sa na stránke ďalej.

Bratislava sa očkuje

Ako informuje agentúra TASR, v Bratislave je prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných 58 percent obyvateľov. Druhú dávku vakcíny dostalo už 54 percent Bratislavčanov. Informuje o tom hlavné mesto, odvoláva sa pritom na oficiálne údaje Inštitútu zdravotných analýz a Štatistického úradu SR k 30. júlu.

O očkovanie detí je vysoký záujem, od včera sa ich prihlásilo viac než 5-tisíc

Mesto Bratislava má šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu proti ochoreniu COVID-19. Pre dosiahnutie tohto cieľa je podľa magistrátu potrebné, aby bolo zaočkovaných aspoň 75 percent obyvateľov Bratislavy (330.750 obyvateľov). Túto hranicu si určilo mesto po konzultácii s odborníkmi.

Zdroje: Facebook/ Bratislavský kraj , Bratislavský kraj , TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech