Od kráv k miliardám: Najbohatšia Američanka sa pre úspech v živote musela poriadne nadrieť

  • Diane Hendricks to v živote nemala ľahké
  • Aj napriek tomu stojí za úspešným podnikom
  • Má majetok v hodnote 12,4 miliardy dolárov
Diane Hendricks a Lamborghini
Diane Hendricks, abcsupply.com, Unsplash/Adrian N
  • Diane Hendricks to v živote nemala ľahké
  • Aj napriek tomu stojí za úspešným podnikom
  • Má majetok v hodnote 12,4 miliardy dolárov

Miliardárov je v dnešnej dobe mnoho. Väčšina z nich má majetok vďaka takzvanému generačnému bohatstvu, čo znamená, že podniky a investície jednoducho zdedili. Pravdou tiež je, že zväčša sa v rebríčkoch najbohatších ľudí objavujú muži.

Výnimkou je Diane Hendricks – najbohatšia Američanka, ktorá majetok a bohatstvo nezdedila, no vybudovala ho. A to aj napriek tomu, že vyrástla na farme a otehotnela ešte na strednej škole.

Dnes je z nej úspešná podnikateľka. Ako uvádza CNBC, jej čistý majetok je 12,4 miliárd dolárov a stojí na čele spoločnosti s názvom ABC Supply.

Priťahoval ju ruch mesta

Diane Hendricks nevyrastala na pozlátke dedičstva svojich predkov. Namiesto toho strávila celé detstvo na mliečnej farme vo Wisconsine, kde pracovali jej rodičia. Práve oni boli jej hnacou silou pri budovaní morálky a disciplíny.

Ako uviedla v rozhovore pre Forbes, na farme mala krásny život. S rodičmi žila v peknom bielom dome. Avšak vo svojom vnútri vedela, že ju priťahuje ruch mesta.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tanisha Norine (@tanishanorine)

Dnes už úspešná podnikateľka vyrastala v dievčenskom prostredí, keďže bola jednou z deviatich dcér. A hoci na farme nedojila kravy či nejazdila na traktore, práce mala viac než dosť. Rodičom pomáhala v domácnosti a starala sa o mladšie sestry.

Materstvo a rozvod v mladosti

Ako uvádza The Richest, dnes už úspešná podnikateľka otehotnela v 17 rokoch. Aj napriek tomu úspešne ukončila štúdium a za manžela si vzala svoju lásku zo strednej školy. Tomuto vzťahu však zazvonil zvonec len o niekoľko rokov neskôr.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: CNBC, Forbes, The Richest, Nairametrics

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá